tik desenli betopan

Betopan evler

Betopan Evler Çevre Dostu Çözümler Sunuyor

Binaların dış cephelerinin kaplanması, yalıtım konusunda en etkili çözümler arasında yer alması sebebiyle pek çok projede tercih edilmektedir. Cephe kaplamaları arasında en çok dikkat çeken ürün ise şüphesiz Betopan malzemeler olmaktadır. Betopan’ı özel kılan ise, yapısında bulunan ahşap ve çimento katışımıdır. Uzun yıllar yapılan araştırmaların sonucunda formüle edilerek üretilmeye başlanan Betopan evler, son derece sağlıklı ve çevreye zarar veren maddeler içermediği için çevre dostu bir ürün olarak da dikkat çekmektedir. Başarılı bir şekilde uygulanmış Betopan’ın yıllarca görevini kusursuz bir şekilde yapacağı düşünüldüğünde, yapılan yatırımın karşılığını hem ekonomik hem de çevreye katkı olarak almak mümkün olmaktadır.

Betopan evlerBetopan Evler Yalıtım Konusunda Ciddi Bir Başarıya Sahiptir

Betopan evler, projelendirildiği noktalarda, gerek yağmur, kar, soğuk gibi dış etkenlerin gerekse açık alanlardan taşınarak bina cephesine hızla çarparak korozyon etkisi yapan toz, kum, deniz tuzu gibi binaya son derece zararı bulunan materyalleri de engellediği için yapıla uzun yıllar ilk günkü güzelliklerini devam ettirebilmektedir. Bunun yanında etkili bir yalıtım sağlaması sebebiyle, kışın içerideki sıcak havanın dışarı kaçmasına, yazın da dışarıdaki sıcak ve bunaltıcı havanın dairelere ulaşmasına engel olması sebebiyle kendi kendini amorti eder hale gelmektedir. Kışın ısı kayıpları yaşanmadığı için kalorifer faturalarında, yazın da aşırı ısınma ile bunaltıcı bir havanın oluşmasına engel olması sebebiyle klima kullanımının önüne geçerek kullanıcısına kazandırmaktadır.

desenlibetopan-ahsap-betopanBetopan Evler Modern Bir Görünüme Sahiptir

Betopan dokusunda bulundurduğu çimentonun sağlamlığı ve dayanımının yanı sıra, ahşabın da dokusunu yüzeyinde barındırarak dekoratörlere de önemli avantajlar sağlar. Her renkte ve farklı model seçeneklerinde üretilebilmesi ise, uygulama çeşitliliğine sahip olmasına olanak sağlar. Bu özellikleri ile iç mimar ve dekoratörlerin yanı sıra, mimar ve mühendislerin de çağdaş konut projeleri üretmelerine katkı sağlar. Gerek dekorasyon gerekse yalıtım konusunda bu kadar etkili bir ürün olmasının talepleri artırması sebebiyle piyasada farklı fiyatlarda betopan evler üretilmektedir. Bu nedenle, yapılacak araştırmada kriterleri belirlerken betopanın özelliklerini de iyi tespit etmek gerekir. Et kalınlığı, kullanılan malzemenin kalitesi, kullanılan boyanın kalitesi gibi unsurların fiyata direkt etki eden noktalar olması sebebiyle araştırma kriterlerini oluştururken bir uzman desteği almak atılacak en doğru adımlardan biri olacaktır.    

Betopan Evler Konusunda Taklitlerden Sakının

Yalıtım konusunda pek çok yapı malzemesinden çok daha yüksek bir verime sahip olması, betopan evler için tercih edilebilme kriterlerinden biri, belki de en önemlisi olmaktadır. Yalıtımdaki yüksek performansının yanında, sağlamlığı, dekoratif görüntüsü de tercihlerde rol oynamaktadır. Piyasada var olan pek çok ürün gibi betopan malzemenin de benzerleri bulunmaktadır. Bu benzerliğin sadece görüntüden ibaret olduğu da uygulamadan kısa süre sonra anlaşılmaktadır, ancak bu çok geç kalınmış bir süreç olmaktadır. Böyle bir hataya düşmemek için, betopan konusunda satış ve uygulama desteği veren, tecrübesi ve referansları ile size yol gösterecek bir firma ile çalışmak pek çok sorunu doğmadan ortadan kaldıracaktır.