taşyünü izocam

Taşyünü Mantolama Fiyatları

Taşyünü Mantolama Fiyatları Binaların dış cephelerinde yalıtım amaçlı yapılan işlemlere mantolama işlemi denilmektedir. Bu mantolama işlemi birçok malzeme ile yapılabilmektedir. Ancak günümüzde en yaygın olarak kullanılan mantolama malzemesi taş yünüdür. Bu malzemenin bu kadar sık tercih edilmesindeki en büyük etken malzemenin yapısında bulunan elyaf oranıdır. Bu elyaf oranı sayesinde madde ısıya karşı oldukça büyük bir direnç göstermekte, kolay kolay alev almamaktadır. Yeni yapılan bir binaya yalıtım için mantolama işlemi uygulanacağı zaman sunduğu imkanlar sayesinde taşyünü mantolama fiyatları oldukça uygundur.

 

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

 

Taş Yünü Mantolama İşleminin Avantajları

Taş yünü, volkanik kayaçların oldukça yüksek sıcaklık değerli altında bazı sıralı işlemlerden geçirilmesi ile oluşturulmuş bir malzemedir. Bu malzemenin yapısını yaklaşık olarak %97 oranında elyaf oluşturmaktadır. Aynı zamanda Taş yünü uzun lifli bir yapıya sahiptir. Bu lifli yapı belirli bir doygunluğa ulaştığı zaman malzeme hemen hemen hiçbir sıcaklık değerinde alev almaz, yanmaz bir özelliğe sahip olmaktadır. Aynı zamanda binalar için büyük oranda ses yalıtımı imkanı da sağlamaktadır. Taş yünü doğal bir malzeme olduğu için taşyünü mantolama fiyatları işçilik ücreti dahil olmadan gayet ucuzdur.

izocam-Taşyünü Mantolama Fiyatları-liste
izocam-Taşyünü Mantolama Fiyatları-liste

Taş Yünü Mantolama İle Sıvalı Yalıtım

Taş yünü mantolama işlemi daha çok ince sıva ile kullanılan bir yalıtım işlemidir. Diğer ince sıva ile uygulanan yalıtım yöntemlerine göre oldukça iyi bir sonuç elde edilen bu yöntemde taşyünü mantolama fiyatları, yalıtım yapılacak yüzeyin büyüklüğüne ve genişliğine göre değişim gösterebilmektedir. Aynı zamanda mantolama işlemi yapılacak ustaların işçilik ücreti de kimi zaman fiyatların değişmesine sebep olabilmektedir.

izocam-tasyunu-fiyat-listesi
izocam-tasyunu-fiyat-listesi

Taş Yünü Mantolama İle Rutubeti Önleyin

Taş yünü mantolama günümüzde en sık tercih edilen mantolama tekniğidir. Ancak bu malzemenin tek faydası mantolama yani yalıtım alanında değildir. Bu malzeme binalar için neredeyse kusursuz derece de bir ısı ve ses yalıtımı sunar. Bu özelliklerinin yanında taş yünü mantolama işleminin bir diğer önemli özelliği de yalıtım yapılan binanın içerisinde nem tutmama özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde binalardaki rutubet problemi ortadan kalkmaktadır. Taşyünü mantolama fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için internet üzerinde bir araştırma yapabilirsiniz[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]