cephepanel-poluretanli-kd

Sandviç panel duvar

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Panel Duvar Uygulamaları

İnşaat sektöründe hızlı değişim, yapı malzemesi sektörünü de etkilemektedir. Bundan dolayı son dönemlerde çok farklı özelliğe sahip pek çok yapı malzemesi, inşaat sektöründe kullanılmak üzere üretilmeye başlamıştır. Yapı malzemelerinin kalitesi ve kullanılışlığı esasında inşaat sektörünü de olumlu yönde etkilemektedir. Son dönemlerin popüler yapı malzemelerinden birisi olan panel yapı malzemesi, pek çok yapı faaliyetinde etkin bir şekilde kullanılan bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle ses ve ısı yalıtımı konusundaki elverişli yapısından dolayı tercih edilen malzeme pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu noktada cephe panel uygulamaları yaygın olarak kullanılmaktadır. Binaların duvarlarında bu malzemenin kullanılması hem binaların çok daha etkili bir ortam olmasına olanak sağlamaktadır hem de estetik açıdan güzel görünüm sağlayan bir malzeme olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

renkli-sandvic-paneller-kdPanel Duvar Uygulamalarının Özellikleri

İki tarafı boyalı galvaniz sacların arasına farklı yoğunlukta yalıtım malzemesinin enjekte edilmesiyle üretilen bir yapı malzemesi olan panel, oldukça işlevsel bir yapı malzemesidir. Sadece galvaniz sacdan değil alüminyum levhalar arasına farklı poliüretan enjekte edilmesiyle de üretilebilen bu yapı malzemesi günümüzde en çok tercih edilen yapı malzemelerinin arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda panel uygulamalarıyla adından söz ettirmektedir. Esasında ses ve ısı yalıtımı konusunda mükemmel sonuçlar verme noktasında başarılı olan çatı ve cephe panel uygulamaları , yapıların duvarlarına uygulanarak mükemmel bir ses ve ısı yalıtımı sağlama noktasında başarılı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında dayanıklı olması, yangınlara karşı dayanıklı bir özelliğe sahip olması, nemi emen bir yapısı olması gibi özellikleri duvar uygulamalarında panellerin tercih edilmesinde etkili olmuştur.

Sandviç panel duvarSandviç Panellerin Duvar Uygulamalarına Katkıları

Uygulamalarında sıklıkla kullanılan bir yapı malzemesidir. Bundan dolayı yapı sektörünün aranılan yapı malzemesi olan sandviç paneller, yapıların duvarlarına pek çok olumlu katkı sunma noktasında başarılı olan bir yapı malzemesi özelliğindedir. Ses ve ısı yalıtımının yanı sıra bu uygulamanın uzunca yıllar boyunca kullanılabiliyor olması, yangına karşı dayanıklı bir hizmet sunması, nemi emerek binaların hasar görmesini engellemesi gibi faktörler  yapı malzemesinin duvar uygulamalarına katkıları olarak sıralanabilmektedir. Bu bağlamda , yapı sektörüyle yakından ilgilenen pek çok firmanın tercih ettiği bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sandviç Panel Duvar Uygulamalarının Maliyeti

Bu uygulamalarında etkili bir kullanım özelliğine sahiptir. Bu noktada yapı malzemesinin maliyeti konusu gündeme gelmektedir. Esasında yapı malzemesinin üretim teknolojisi geliştikçe, üretim maliyeti de düşmektedir. Ancak yinede arz talep dengesi gibi etkenler yapı malzemesinin fiyatlarında yıl içerisinde dalgalanmaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu yapı malzemesi satın alırken iyi bir araştırma yapmak her zaman çok daha uygun bir fiyata oldukça kaliteli bir yapı malzemesinin satın alınmasının yolunu açacaktır. Bundan dolayı sandviç yapı malzemesi almadan önce iyi bir araştırma yapmak şarttır.

Cephe Kaplama İle Soğuk Binalarınıza Girmesin

Cephe malzemesi poluretan ve saçdan meydana gelen bir yalıtım malzemesidir. Daha çok dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. cephe kaplamasının binalarınıza en büyük faydası sahip olduğu ısı yalıtım katsayısı sayesinde herhangi bir şekilde soğuk havanın içeriye girmesine izin vermeyişi olacaktır.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]