sandvic-panel-pu-uygulama

Sandviç panel Konya

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Konya’da Sandviç Panel Yapı Malzemesi İhtiyacı

İnşaat sektörü ülkemizde oldukça hızlı bir şekilde gelişen bir sektördür. Hemen her şehirde pek çok inşaatın yükselmekte olduğu görülmektedir. Bu doğrultuda Konya’da da inşaat sektörü hızlı bir şekilde büyümektedir. Şehirde pek çok büyük çaplı inşaat faaliyetinin yürütüldüğü görülmektedir. Bu noktada çok miktarda yapı malzemesi ihtiyacının ortaya çıkmasından kaynaklı olarak, pek çok farklı özellik barındıran yapı malzemesinin ticareti bu şehrimizde etkin bir şekilde yapılmaktadır. Yapı malzemesi ihtiyacı da Konya’da fazlasıyla hissedilmektedir. Bu ihtiyacın giderilmesi noktasında ürünün teminini sağlayan pek çok firma bulunmaktadır. Konya şehrinde pek çok alternatif seçenekli bir şekilde temin edilebilecek bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sandviç panel KonyaKonya Yapı Sektörü ve Panel Uygulamaları

Bu yapı malzemesi, her iki yüzeyi de boyalı galvaniz sacdan üretilmiş ya da boyalı natürel alüminyum levhalardan oluşan iki levhası arasına değişik kalınlıkta poliüretan yalıtım malzemesinin enjekte edilmesiyle üretilmiş olan bir yapı malzemesidir. Esas olarak endüstriyel yapılar için üretilmiş olan bu yapı malzemesi, bir çatı kaplama ve cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Çatı ve cephe panel yapı malzemesi barındırmış olduğu ısı ve ses yalıtımı gibi özellikleri sayesinde inşaat sektörünce çokça tercih edilmektedir. Bunun doğal sonucu olarak bu yapı malzemesine talep oldukça fazladır. Bu noktada panel Konya ilinde de çok talep gören bir yapı malzemesidir.

sandvic-kucukdeveci-puPanel Uygulamasının Konya’daki Etkisi

Konya iklim karakteri olarak karasal iklimin hüküm sürdüğü bir şehrimizdir. Bunun doğal sonucu olarak, yazları oldukça sıcak, kışları ise soğuk geçmektedir. Bu noktada şehirde yürütülen inşaat faaliyetlerini iklimin özellikleri de etkilemektedir. Bu etkinin sonucunda, Konya’daki inşaatlarda ısı yalıtımı konusu ön plana çıkmaktadır. Isı yalıtımı konusunda bu yapı malzemesinin son derece etkili olması, bu yapı malzemesinin şehirde çokça tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Bütün bunların ışığında şehirde ürünün uygulamaları etkinliklerini arttırmıştır. Bu doğrultuda  Konya ilinde çokça tercih edilen bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Konya’da Panel Yapı Malzemesinin Fiyatları

Malzemenin , içeriğindeki yalıtım malzemesi olarak ya poliüretan yalıtım malzemesini içermektedir ya da yaş yünü, polystren gibi yalıtım malzemelerini içermektedir. Adı geçen bu yapı malzemeleri, ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve su yalıtımı konusunda üst düzey seviyede başarı sağlayabilme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra panel çatı , neme karşı oldukça dayanıklıdır. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda etkili bir piyasası bulunan poluretan panel , fiyat aralığı dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada  Konya şehrinde de pek çok farklı alternatif fiyat seçeneklerinin bulunduğu bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Burada etkili olan unsurlar ise, yapı malzemesine olan talebin artış göstermesi, çatı panel yapı malzemesinin üretim maliyetindeki değişmeler gibi unsurlardır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]