onduline-kirmizi

Çatı Malzemeleri Fiyatları

Çatı kaplamada kullanılan malzemelerin çeşitliliği oldukça artmış durumda. Bugün uluslararası standartlara uygun biçimde ve gelişmiş teknoloji ile üretilen son derece verimli yalıtım malzemeleri, çatı kaplama uygulamalarında etkili sonuçlar yaratabiliyor. Kiremit çatı örtüleriyle birlikte metal çatı kaplamaları, bitümlü ve arduvazlı bitümlü kaplamalar, yapıların türü ve kullanım alanına göre değişen farklı özellikler ile çatıları kaplamakta. Çatı malzemeleri fiyatları, kaplamada kullanılan malzemenin türüne bağlı olarak ve projeye göre değişmektedir. Projenin etkili bir sonuç sağlaması için, mutlaka üretici firmayla birlikte hazırlanması gerekir.

cati malzemeleri fiyatlari
onduline fiyatlari

Çatı Kaplama Projesi

Çatı kaplaması, bütün yapılar için özel bir önem taşır. Çünkü çatı; yağmur, kar, fırtına, sıcaklık, zararlı güneş ışıkları gibi sert çevre ve iklim şartlarının etkisine doğrudan maruz kalan ve önlem alınmadığı takdirde küflenme, aşırı sıcak veya soğuk, korozyon, gürültü gibi sorunlara yol açabilecek bir yapı bölümüdür. Çatı kaplama projesi geliştirilirken, şu faktörleri göz önünde tutmak gerekir:

  • Yapının tipi
  • Yapının kullanım şartları
  • Yapının çevre ve iklim koşulları
  • Çatının taşıyıcı iskelet sistemi ve malzemesi
  • İstenen yalıtım değeri
  • Yalıtım öncelikleri

Kullanılacak çatı kaplama malzemeleri , bu faktörlerin hesaplanmasına dayalı ve projeye bağlı olarak belirlenir. Malzemenin cinsi, dayanıklılığı, ağırlığı, yalıtım özellikleri, çatı kaplama maliyetini doğrudan etkileyecektir.

bituline-mebran
bituline-mebran

Çatı Kaplama sistemleri ve Fiyatlar

Klasik kiremit çatı kaplamaları bugün de yaygın biçimde kullanılmaya devam etmekte. Marsilya, Valencia, Granada, Alaturka gibi farklı formlar ve mahya tipleriyle üretilen kiremitlerin fiyatları, kalitesine göre farklılaşıyor. Metal çatı kaplamalarında, kullanılacak metalin türü (alüminyum, sac, bakır, kurşun gibi) önemli bir fiyat faktörü. Tek katlı metal levhaların dışında iki katmanlı sandviç panellerin fiyatları ise, dolgu olarak kullanılan yalıtım malzemesinin türü ve panelin kalınlığına bağlı olarak değişiyor. Bu paneller, eğrisel bir şekil verilemediği için, konutlardan ziyade endüstriyel yapılarda kullanılmaktadır. Son yıllar yaygınlaşan metal kiremitler, kalitelerini yüksek maliyetleriyle birleştiren ürünlerdir.

osb-levha-sumas
11mm osb2 levha

Çatı Kaplamada Fiyat ve Kalite

Çatı kaplamada kalite, eğer konforlu, güvenli yaşam ve çalışma koşulları isteniyorsa, asla ödün verilmemesi gereken bir değerdir. Kurumsal firmaların danışmanlığı altında uygun bir proje ve bütçe dengelemesi yapılarak, çatı kaplamada azami verim ve kaliteyi yakalamak mümkündür.

Ondülin Çatı Kaplama Malzemeleri

Çatılar için yapılacak olan kaplama işlemlerinde birçok farklı malzemelerin kullanılması mümkündür. Bunlardan biriside ondülin  olmaktadır. Farklı renklerde üretilebilen bu malzemeler çeşitli yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Su ve ısı yalıtımı konusunda belirli bir başarı sağlayabilen bu malzemeler uygun maliyetleri ile de çatılarda en başarılı şekilde kullanılabilmektedir. Gerekli olan uygulamanın profesyonel bir şekilde yapılması ile yapıların çatı yalıtımı konusunda bu malzemeler oldukça başarılı olmakta ve yalıtım konusunda istenilen performansı sergilemektedir. Özellikle uygulamada kolaylıklar ve uygun maliyetler nedeni ile bu malzemeler ile kaplama işlemleri oldukça ilgi görmekte ve tercih edilmektedir. Bu malzemelerin yanında farklı kaplama malzemeleri de bulunabilmektedir. Çatılar için şeffaf kaplama malzemelerinin bulunması gün ışığından en fazla şekilde yararlanılmasına olanak vermektedir. Bu gibi malzemeler ile istenilen yalıtım özellikleri de sorunsuz bir şekilde uygulanabilmekte ve kullanılabilmektedir.

 

Sandwich Panel Fiyatlari istanbul
Sandwich Panel Fiyatlari