camyunufolyulu-isiyalitim

Camyünü levha

Camyünü levha nın Özellikleri

İzocam camyünü fiyatları levha dış cephelerde ve iç cephede kullanılmakta olan kaplama malzemesidir. Aynı zamanda içyapılarda asansör boşlukları ile merdivenlerin boşluklarında da kullanılan cam yünü levhalar aynı zamanda metal çatılarda da kullanılabilen kaplama malzemesidir. Ahşaptan ya da betonarme bina olması fark etmeksizin her yer kolaylıkla uygulanabilen kaplamadır. Bunların yanında cam yünü levha kullanım alanına havalandırmalar ile klima şiltesi de dahildir. Cam yünü levhalar kullanım yerine aynı zamanda kullanım boyutuna bağlı olarak değişik şekillerde üretilmektedir. Boru olarak, şilte olarak ya da levha olarak üretilen cam yünü yalıtım sağlamaktadır. Isı, su ve ses yalıtımı da sağlayabilen cam yünü küf tutmayan ve çürümeyen yapıdadır.

Camyünü levha Suya Karşı Dirençli Bina Kaplama Malzemesi Camyünü Levha

Camyünü levha suya karşı direncini yitirmez ve bu sayede binanın kullanım ömrünü de uzatır. Cam yünü pas tutmaz ve bozulmaz yapıya sahiptir. Bunun da yanında krozyona ve yüksek ısılara karşı dirençli olan cam yünü haşere ve böceklenmelere karşı da oldukça sağlam bir yapıdadır. Böylelikle böceklerden korkmaya gerek kalmaz ve ihtiyaç duyulan yalıtımların hepsi sağlanır.

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

camyunu-isiyalitim-kucukdeveciCamyünü Levha Yüksek Isıya Dayanıklıdır

Camyünü levha adını da aldığı camın yüksek ısılarda şekillendirilerek yapılmış değişik bir alaşım sayesinde ısı ve ses yalımını sağlayacak şekle getirerek oluşturulur. Dış cephede tuğlalarla birlikte sandviç izolasyon olarak, iç yapıda ısı izolasyonu sağlasın diye, çatıda su ve ısı izolasyonları sağlasın diye ve daha birçok yerde kullanılabilen cam yünü kullanım alanı oldukça büyük bir kaplama malzemesidir. Yanmayan cam yünü levhalar oldukça hafiftir. Yatılım sayesinde içerideki ısı dengesi sağlanır ve aynı zamanda ses yalıtımı sayesinde de yüksek gelen seslerden rahatsız olma gibi bir durum yalanmadan rahatlıkla binada oturulabilir.

Camyünü Levha Nerede Kullanılır?

Camyünü levha sanayi alanında ve binaların yapılarında kullanılan bir malzemedir. Binaların ara bölmelerinde kullanılabilen cam yünü sanayi borularında, ısıtma tesisatlarında, güneş enerjisi tesisatında kullanılırken diğer yandan yüksek soğukluklara karşı da yapıları korumaya yardımcıdır. Bazı çeşitlerinde üzeri alüminyum folyo ile kaplama mevcuttur. Binalar dış çevre koşulları ile hava koşullarına bağlı olarak sürekli olarak zarar görmektedir. Aynı zamanda içerideki ısıyı sabit tutamamakta aynı zamanda dışarıdan gelen seslerden de rahatsız olunabilmektedir. Bunun için son yılların gözde yalıtım malzemelerinden olan cam yünü ile kaplama yaptırmak ihtiyaç duyulan yalıtımları sağlarken diğer yandan binanın böceklere karşı da dirençli kalmasını sağlar, böylece bina ömrü uzar. Suya karşı dirençli olması sayesinde küf tutmaz, rutubet yapmayan yapı malzemeleridir. Bir yüzünde alüminyum folyo olan ve diğer yüzü de sarı cam tülü kaplı olarak yapılan cam yünü levhalar silikon katkılı olan bir kaplama malzemesidir. Çatılarda ve duvarlarda kolaylıkla kullanılabilen cam yünü levhaların montajlaması da kolaydır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]