tik desenli betopan

Betopan Montajı

Betopan Montajı  , betopan,  inşaat sektöründe ısı ve nem yalıtımı konusunda çokça kullanılan bir levhadır. Bu levha hem ağacın yumuşaklığına hem de çimentonun sertliğine sahiptir. Bu sebeple betopan fiyatları dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Betopanın uygulanması sırasında özellikle malzemenin kaliteli olmasına dikkat edilirse uygulanan betopan oldukça uzun yıllar kullanılabilir. Montajı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da uygulamanın düzgün şekilde yapılmasıdır. Montaj sırasında teknik birçok yardımcı malzeme kullanılması gerekmektedir. Montaj işine başlamadan önce bunların temin edilmesi gerekmektedir.

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Betopan Montajında Kullanılacak Elemanların Seçilmesi

Betopanın uygulanması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de uygulama sırasında kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin özellikleri ve kalitesidir. Betopan montajı sırasında kullanılan malzemeler; m-profil, esnek bağlantı elemanı, dübel, trifon sac vidası ve pulu, sunta vidası, borazan vida, kuru profil, c profil, u profil, h profil, çelik ayaklar, çelik kuşaklar, delme ve sıkma matkabı, elmas uçlu yatay kesici, elmas uçlu seyyar kesici, boya malzemeleri gerekli olan malzemelerdir.

Betopan Montajı
Ahşap desenli betopan

Betopan Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Betopan levhalar üretilirken belli ebatlarda üretilmektedir. Bu ebatlar bazen inşaatı yapılan yapıdaki boyutlarla ölçüşmeyebilir. Bu durumda levhanın yapının boyutlarına uygun bir şekilde kesilmesi gerekmektedir. Bu kesim işi elmas uçlu kesicilerle yapılmaktadır. Kesilen levha uygulanacak alana vidalarla monte edilir. Betopan montajı sırasında kullanılan vidaların kaliteli olması ve paslanmaması gerekmektedir. Pas levhaya zarar verebilir. Vidalar sıkma matkabı ile sıkılırsa oldukça sağlam olacaktır ve bu da betopanın ömrünü uzatacaktır. Ayrıca montajı sıkı yapılan betopan yerinden oynamayacağı için levhada şekil bozuklukları olmayacaktır. Betopanın uygulanmasında köşelerde ve duvarların döndüğü noktalarla yadımcı ürünlerin kullanılması sabitleme açısından oldukça önemlidir.

Doğal Ahşap desenli
ahsap-desenli

Betopan Montajından Sonraki Uygulamalar  

Betopan montajı sırasında tüm malzemeler gerektiği gibi kullanılırsa montaj sonrasında yapılacak işlemlere uygun zemin hazırlanmış olacaktır. Montaj sonrası uygulamalardan biri de boyama işidir. Betopanın boyanması sırasında kullanılan boya özel boyalardan olmalıdır. Yangına karşı dayanıklı, neme karşı dayanıklı, dış cephe boyalarda ise güneşten zarar görmeyen boyalaradan biri tercih edilirse betopanın korunması ve kullanım ömrü artacaktır

Betopan düz
Betopan Düz Levha

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]