Boyalı Kutu Profil

Kutu Profil Ebatları

Çatı Taşıyıcı Sistem Olarak kullanılacak Kutu Profil Ebatları Önemlidir 

Yapılarda gerek geniş açıklıkların oluşturulması aşamasında, gerekse farklı çözümlere ulaşımda en etkili yollardan birisi  boyalı profil fiyatları kullanımıdır. Çatılarda taşıyıcı eleman olarak tercih edilen kuyu profil ebatları ile balkon veya pencere korkulukları olarak kullanılması planlanan profillerin gerek et payı kalınlıklarının, gerekse uygulanan kalite kontrol aşamalarının hatta kutu profil ebatları konusunda yapılan seçimlerin dahi farklı olması gerekir. Özellikle çatı gibi yüksek ağırlıklarda ortaya çıkan ve üst düzey dayanıklılık gerektiren çatı uygulamalarında kullanılması planlanan profillerin TSE ve E belgelerine sahip olmaları ayrı bir güvence verdiği için tercihlerin de bu yönde yapılması gerekir.

[vc_row][vc_column]

[vc_column_text]

Kutu Profil Ebatları Dikkate Alarak Projelendirme Yapılmalıdır

Bir projenin hayata geçmesi aşamasında statik hesaplamaların artı bir önemi olmaktadır. Tüm sistemin yükünün yanı sıra, doğa koşullarından Kar, Yağmur gibi istenmeyen durumlarda ortaya çıkan ekstra ağırlıkların da statik hesaplamada dikkate alınması son derece büyük önem taşımaktadır.  Konuya bu açıdan bakıldığında mukavemetli bir yapısı olması istenilen tüm projelerde kutu profil ebatları ayrı bir önem taşımaktadır. Profillerin gelecek dönemlerde de güvenle hizmet edebilmeleri için, korozyon önleyici adımların da atılması gerekir. Antipas astar bu uygulamalardan biri olarak düşünülmeli ve astar malzeme olarak profillerde kullanılmalıdır.

Kutu Profil Ebatları
Kutu Profil Ebatları

Zeminden Çatıya Kutu Profil Ebatları Farklılıklar Gösterir

Kutu profil ebatları kullanılan yerin dikkate alınarak seçilmesi gerek sağlamlık gerekse maliyet açısından büyük önem taşır. Özellikle mukavemeti artırıcı unsurların başında gelen profil et kalınlıklarının statik hesaplamalarla hassas bir şekilde yapılması profilin kullanıldığı noktada uzun yıllar güvenle hizmet vermesi açısından son derece önemli olmaktadır. Profillerde kullanılan boyanın da büyük önem taşıdığını yeri gelmişken belirtmekte fayda vardır. Kapalı alanlarda kullanılması sebebiyle insan sağlığını olumsuz etkileyen boyaların kullanımının sağlık açıdan pek çok sorunu beraberinde getireceği akıldan çıkartılmamalıdır.

boyali-profil-1
boyali-profil-1

Kutu Profil Ebatları Konusunda Destek Alabilirsiniz

Bir yapıda hangi amaçla ve hangi şartlar altında kullanılırsa kullanılsın kutu profil ebatları son derece önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek mukavemet, gerekse en uygun maliyetlerin oluşturulmasında kullanılan profillerin et payı kalınlıklarının, dayanımlarının ve üzerlerinde bulunan boyanın yanmazlık özelliğinden sağlık açısından risk oluşturmamasına kadar pek çok nokta seçimde önem kazanır. İster bireysel çözümlerde, ister proje bazlı uygulamalarda kullanılacak profillerin seçimi konusunda her türlü desteği uzman kadromuzla vermeye hazırız. Bize ulaşım projeniz yarım kalmasın.

siyahprofil
siyahprofil

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]