osb-11mm

11 mm Osb

Osb Levhaların Özellikleri ve 11 mm Osb

Belirli bir şekil ve kalınlığa sahip olması için özel bir teknikle preslenen yongalardan oluşan osb levhalar standartlara göre dört kategoride üretilmektedir. Osb 1’den osb 4’e kadar yapılan bu kategorilere ayırma işlemi malzemenin dayanıklılık farklarını da göstermektedir. Esnek bir malzeme olan osb 1 ambalajlamada kullanılmak üzere üretilmektedir. Malzemenin binalarda ilk kullanılan şekli ise osb 2 olarak ifade edilen daha dayanıklı halidir ve iç cephelerde tercih edilmektedir. Osb 3 ve osb 4’ün üretiminde ise olumsuz dış etkenler hesaplanarak daha dayanıklı bir ürün meydana getirilmektedir ve binaların çatıları ile dış cephelerinde kullanılmaktadır. Osb levhalar 11 mm osb başta olmak üzere çeşitli kalınlıklarda üretilmektedir.

11 mm OsbOsb Levhaların Kullanım Alanları ve 11 mm Osb

Son yılların en fazla tercih edilen malzemelerinden olan ve ihtiyaca göre 11 mm osb ve diğer kalınlıklarda üretilebilen osb levhalar yoğun dış etkilere karşı dayanıklı olması ile öne çıkmaktadır. Taşıyıcı zemin konstrüksiyonunda duvar ve çatı kaplamalarında, mağaza ve fuar stantlarının yapılmasında, ambalaj ve paketlemede, depo ve tribün inşaatlarında kullanım alanı bulunmaktadır. Standart ölçülerde çıkması ve dayanıklılık açısından uygun olması sayesinde yüklemeye dayanıklılık sağlanması gereken durumlar için konstrüktif amaçla kullanılması mümkün olmaktadır. Çatı ya da duvarlarda kaplama malzemesi olarak kullanılan bu ürün dekoratif amaçlı olarak da tercih edilmektedir. Kendi aksesuarları ile birlikte mobilyalarda da kullanılmaktadır.

osb-18mmOsb Levhaların Avantajları ve 11 mm Osb

11 mm osb yanında 15 ve 18 mm kalınlığında da üretimini gerçekleştirdiğimiz osb levhalar yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan esnek ve kullanışlı malzemelerdir. Uygulamaların sürdürülebilirliğini garanti eden oldukça dayanıklı malzemeler olan bu levhalar olumsuz hava koşullarına karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Form zenginliği, mekaniksel ve fiziksel açıdan çok iyi özelliklere sahip olması gibi sebepler uygulama alanlarının çeşitlenmesine olanak tanımaktadır. Osb levhalarda estetik görünümü güzelleştiren boyama, cilalama ve vernikleme gibi uygulamalar yapılabilmektedir. Ağaç ürünler olduğundan çevre ve insan sağlığı açısından zararlı etkileri bulunmamaktadır. Üretiminde kullanılan özel teknik sayesinde ölçüde standart ve dayanıklılık ve performansta garanti sağlanabilmektedir.

Osb Levhaların Montajı ve 11 mm Osb

11 mm osb müşterilerimizden gelen talep üzerine yanmaz özellikli üretilebilen oldukça dayanıklı bir çatı kapama malzemesidir. Osb levhaların kullanılmasının en temel amacı neme karşı koruma sağlamaktır. Bu nedenle etkin bir kullanım için montaj öncesinde malzeme kullanılacağı ortamda bir süre bekletilmelidir. Montaj yapılacak kısmın da nemden arındırılmış kuru ve temiz olması şarttır. Montaj yapılırken levhaların arasında bırakılacak 1,5-3 mm boşluk malzemenin en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Levhaları sabitlemek için kullanılan malzemeler de ürünün kullanım ömrünü doğrudan etkilediğinden sabitleme parçaları korozyona dayanıklı olmalıdır.