cephe-panel-sandvicpanel

Dış Cephe Panelleri Fiyatları ve Çeşitleri

Yapıların dış cephelerinin kaplanması yalıtım konusundaki bir performans ve verim elde edilmesi yanında görsel ve mimari olarak bir başarı elde edilmesi için yapılmaktadır. Genel olarak dış cephe kaplama dendiğinde akla gelen mantolama işlemleri olmaktadır. Ancak dış cephe kaplama işlemleri mantolamadan farklı ve genel olarak yapılan bir ifadedir. Mantolama dış cephe kaplama işlemlerinin bir uygulama yöntemi olmaktadır. Uygun maliyetli olmaları ve yalıtım konusunda verim alınması bu uygulamayı ön plana getirmektedir. Ancak genel olarak dış cephe panelleri fiyatları değişebilmektedir. Farklı malzemelerin ve yöntemlerin kullanılması ile bu kaplamalar yapılabilmektedir. Bunlar için doğal taş kaplamaları, silikon cephe kaplamaları, alüminyum kompozit kaplamaları ve ahşap dış cephe kaplamaları en fazla tercih edilenleri olmaktadır.

cephepanel1 - Dış Cephe Panelleri fiyatları

Silikon Dış Cephe Kaplamaları ve Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplamaları

Genel olarak güzel bir görünüş ve mimari bir başarının hedeflenmediği, iş yeri üretim alanı ve buna benzer alanlarda tercih edilen silikon dış cephe kaplamaları çelik malzemelerden üretilmiş profil malzemeler olmaktadır. Bu malzemeler diğer kaplama malzemeleri ile kullanıma uygundur. Sorunsuz uygulamaları genel olarak yapıların çelik malzemeler ile üretilmesi sonrasında başarı kazanabilmektedir. Bunun yanında dış cephe panelleri fiyatları içerisinde ele alınacak bir çeşitte alüminyum kompozit kaplamalardır. Bu kaplama alüminyum kompozit plakalar ile dış cephenin kaplanması şeklinde uygulanmaktadır. Yapıların görsel olarak güzel bir görünüşe ulaşması için oldukça tercih edilen bir kaplama çeşidi olmaktadır.

 

Doğal Taş Kaplama Malzemeleri

Yapıların dış cephelerinin kaplanması konusunda özellikle doğal taşlar uzun zamandır kullanılmaktadır. Görsel olarak önemli başarı elde edilen bu kaplama sistemi yanında yalıtım konusunda da bir başarı elde edilmesi mümkündür. Farklı doğal taşlar ile dış cephelerin kaplanması mümkündür. Bu konuda dış cephe panelleri fiyatları tamamen malzemelere göre değişmektedir. Farklı yapılarda olan ve toprak altından çıkartılıp işlenerek kullanılma uygun hale getirilen bu yapıların maliyetleri yüksek olabilmektedir. Doğada sınırlı miktarda bulunan bu malzemeler uzun yıllar kullanıma uygundur ve kolay bir şekilde dış etkenlerden etkilenmezler. Bu gibi sebepler ile de çok fazla ilgi görmektedirler.

Ahşap ve Diğer Gelişmiş Kaplama Malzemeleri

Ahşap malzemeler genel olarak iç cephelerin kaplanması konusunda daha fazla ilgi görse de dış cephelerde de kullanımları mümkündür. Farklı özelliklerdeki ahşap malzemeler dış etkenlerden daha az etkilenecek şekilde üretilmektedir ve böylece dış cephelerde de kullanımları mümkün olabilmektedir. Bu konuda dış cephe panelleri fiyatları ahşap malzemelerde yapı ve özelliklerine göre farklılaşabilmektedir. Bu alanda kullanılacak olan malzemeler kullanım alanına göre ve yaşanacak olan etkilere göre tercih edilmektedir. Ahşap malzemeler yanında özel olarak üretilen kaplama malzemelerinden de söz edilebilmektedir. Bu malzemeler özel olarak farklı yapılarda üretilmektedir ve yalıtım ile görsel ihtiyaç ve taleplerin karşılanması konusunda kullanılmaktadır.