Cephe Panel Yalıtım Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
cephe-panel-sandvicpanel-kd

Apartmanlara Uygun Cephe Paneli Fiyatları

Türkiye kış aylarının en ağır yaşandığı iklim kuşaklarından birinde yer almaktadır. Orta kuşağın tüm özelliklerini taşıyan ülkemizde özellikle karasallığın ağır bastığı alanların tamamı kışın don olaylarının yaşandığı yerler olarak bilinir. Havanın eksi seviyelerde seyrettiği alanlar ısınma konusunda da en çok sorun yaşayan yerlerdir. Hem çok fazla soğuk hem de apartmanların gittikçe yıpranan duvarları insanları önlem almaya yönlendirir. Özellikle binalarda kuzeye bakan duvarlar kesinlikle diğer duvarlardan çok daha soğuk olur. Bunun nedeni hem bakı hem de o duvarların daha da güçlendirilmiş olmamasıdır. Özellikle binalarda desteklenmesi amacına yönelik hazırlanan panel sistemleri hem fiyatı hem de yarattığı yakıt tasarrufu nedeniyle bina kaplamasında tercih edilir. Malzemeler Yalıtım Fiyatları yalıtımlara ek olarak sizi zorlamayacak seviyelerde seyreder.

Cephe Panel Yalıtım FiyatlarıCephe Panel Fiyatları Kaç Duvarı Kapsar?

Malzemeler yapılacak duvarların hesaplanması ile ortaya çıkar. Örneğin yalıtım için tamamen binanın bu panel ile kaplanması söz konusu olabilir. Bunu gerçekleştirirken yalnızca tek yönlü izolasyondan çok daha fazla tutacağı açıktır. Ama genel hesaplama da tabii ki genel kaplama daha uygun fiyata denk gelir. Özellikle cephe panelin yakıt tasarrufu sağlaması da tek cephe değil de tüm cephelerinin kaplanması ile mümkün olur. Çünkü tek bir cephe soğuktan korumaya çalışsa bile sonrasında diğer cephelerin etkisi ile istenen tasarruf sağlanamayacak, yalnızca ısınmadığından şikayet edilen odanın daha yüksek sıcaklığa erişmesi mümkün olacaktır.

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Cephe Panel Fiyatlarının Kalite Üzerindeki Etkisi

Her üründe kalite farkı bulunması oldukça normaldir. Hatta çoğu ürün kalitesin göre fiyatlandırılmaktadır. Ama malzeme Fiyatları daha çok kullanılan alan ile doğru orantılıdır. Tek bir cephenin panel ile kaplanması durumunda ödenen miktar düşük olur ama tüm apartman kaplandığında ortaya çıkan tek cephe ücretinden yüksek olması da kaçınılmazdır. Eğer bu kaplama ile yakıt tasarrufu isteniyorsa tüm apartmanın kaplanması gereklidir. Yapılan kaplama işlemi tek cepheyi kapladığında yalnızca evin ısınma süresi kısalmış olur. Panel kaplaması ile evlerin dışarı ile olan sıcaklık alışverişi de kesilmiş olacağından kavurucu sıcaklarda evinizin her zamankinden daha serin olması da sizin için yalıtımın en büyük artısı olacaktır.

Cephe Panel Fiyatlarında Belirleme Kriterleri

Sandviç Panel Yalıtım Fiyatları  yapılan apartman boyutuna göre belirlenmektedir. Bazı apartmanlar oldukça az katlı ve küçük alandan oluşmaktadır. Oysa çok büyük ve çok katlı apartmanlar ile bu apartmanın panel kaplama fiyatının aynı olması mümkün değildir. Kalite farkları da tabii ki ürünlerin fiyatında etkendir. Ama panel her türlü kaplanırken kat üstü yapıldığından belirli bir sınırda fiyatların aynı olduğundan söz edilebilir. Kalite bakımından en iyisini almak istiyorsanız toplam ücretin çok az daha fazlasını vererek daha fazla yakıt tasarrufu sağlamanız mümkün olacaktır.