Cephe Kaplamasında Duvar Panel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
Cephe Kaplamasında Sandvic Panel

Yapıların cephe ve çatı kaplamasında kullanılmak üzere üretilmiş endüstriyel bir kaplama malzemesidir. Her iki yüzü de boyanmış olan doğal kabartmalı alüminyum veya galvaniz sac levhalar arasına poliüretan, camyünü, taşyünü, poliisoziyant türü dolgu malzemeleri enjeksiyonu yapılarak elde edilir.Cephe Panel ölçüleri, üretici firmanın üretim işleminde kullandığı kalıplar, müşterinin talepleri ve yapıya göre değişebilmektedir.

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Modern Bir Cephe Kaplama Teknolojisi

Ürünün kullanımı, endüstriyel yapılar başta olmak üzere sosyal tesis, alışveriş merkezi, okul, hastane, apartman gibi farklı yapılarda giderek yaygınlaşıyor. Bunun en temel nedenlerinden biri, sandviç panelin ileri teknoloji kullanarak üretilen modern kompozit bir malzeme olmasıdır. Ses, su ve ısı yalıtımında çok etkili bir cephe kaplama malzemesidir. Yangına karşı dirençlidir; ateşin içinde, ortalama bir saat kadar yanmaksızın kalabilir. Çevre ve iklim şartlarına dayalı olumsuz etkilere, aşınma ve korozyonlara karşı dayanıklıdır. Montajı kolay olmakla birlikte, yapınızda kullanacağınız panel ölçüleri için firmamızın danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel

Panel Boyutları

Projeye bağlı olarak hem tasarım hem de üretim aşamasında esneklik imkânı sağlayan bir endüstriyel malzemedir. Farklı renk ve desenlerde, istenen boy ve ölçülerde ve farklı aksesuar seçenekleriyle üretilebilmektedir. Ürün ölçüleri belirlenirken, öncelikle yapının büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Ayrıca yapının kurulu olduğu bölgedeki çevre ve iklim şartlarına, buna bağlı olarak da projenin gerektirdiği yalıtım değerlerine göre bu ölçüler değişebilir.

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel fiyatları
Polüretan Cephe Paneli

Cephe Panellerinde En Boy ve Kalınlık

Malzeme imalatında, genellikle taşyünü, camyünü, poliüretan köpük gibi izolasyon malzemeleri kullanılır. Üretici firmalar, panel imalatında farklı kalıplar kullanabildiği için, panel ölçü standartları değişebilmektedir. Cephe panelinin uzunluğu, projeye ve müşterinin talebine göre 15 ile 20 metreye kadar çıkabilirken, panelin genişliği, imalat kalıbına göre genellikle 90 cm. ile 100 cm. arasında farklılaşabilir. Panel ölçüleri belirlenirken, alt ve üst metal levha ölçüleri, istenen yalıtım değeri neyse ona göre hesaplanmalıdır. Bu ölçüler, ortalama 0.35 mm. İle 0.70 mm. arasında değişebilmektedir.