Çatı Sandviç Panel

izocam tekiz tasyunu cati panel

Çatı Sandviç Panel

Çatı Sandviç Panel  , Çatı sandviç panele şekil olarak sandviçe benzediği için bu ad verilmiştir. İnce iki katman arasına, daha kalın olan bölümün iç malzemeyle galvanizlenmesi sonucu ortaya çıkan panel çeşididir. Sandviç panelin tercih edilmesinin sebepleri yük taşıma kapasitesinin arttırılmış olması, ısı, su, ses yalıtımına yardımcı olan bir ürün olmasıdır. Sandviç paneller diğer yalıtım malzemelerinde göre dayanıklı ve ekonomiktir. Yük taşıma ve yalıtım konusunda oldukça fazla yarar sağlamıştır. Çatı sandviç panel sayesinde çatı akması, su birikmesi, rutubet gibi sıkıntılar en alt seviyeye indirilir. Renk seçenekleri de vardır. İnşaat sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Sandviç paneller iç dekorasyonda ve yalıtımda kullanıldığı gibi dış cephe izolasyon işlemlerinde de kullanılmaktadır.

 

Sandviç Panel Tekiz 62.00  / kdv dahil / m2

 

Çatı Sandviç Panel Özellikleri

Özellikle kış mevsiminde karın oluşturacağı olası yüklerin yanı sıra yağmur yani sıvı yalıtımı konusunda da maksimum verim sağlayan çatı sandviç panel vasıtasıyla çatı akması, dış cephede rutubet oluşumu gibi sorunlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Maliyetinin düşük olması ve renk konusunda farklı seçenekleri, montajının kolay yapılması ve uzun yıllar dayanıklılığını koruyarak ekonomik kullanım olanakları sunan çatı sandviç panel, inşaat sektöründe izolasyon işlemlerinde en akıllıca ve en uygun çözüm olmayı sürdüren yalıtım malzemelerindendir.

Çatı Sandviç Panel
sandvic-panel-kesit

Çatı Sandviç Panel Kullanım Alanları

Çatı sandviç panel, adından da anlaşılacağı üzere çatılarda kullanılmaktadır. Çatılardaki her türlü yükün ağırlığını çekebilmektedir. Bu sebeple çatı izolasyonu konusunda eşsiz bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Çatılarda özellikle kar ve yağmurun etkisiyle oluşan yükü çekebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca güneşe karşı da dayanıklı olduğu için çokça tercih edilmektedir.

küçükdeveci depo sanvdic panelÇatı Sandviç Panel Fiyatları

Çatı sandviç panel  fiyatları bu malzemenin içeriğindeki ürünlerin maliyetinin az olması sebebiyle oldukça düşüktür. Kullanıldığı alanlara baktığımızda fiyatının az olması sebebiyle oldukça çok kullanılmaktadır. Çevremize baktığımızda sandviç panelin çokça kullanıldığını görmekteyiz.

Çatı Sandviç Panel
sandvic panel


Çatı Sandviç Panel  Fiyatları Neye Göre Değişir?

Çatı sandviç panel  fiyatlarının belirlenmesinde malzemenin içeriği, kalınlığı ve kullanım çokluğu oldukça fazla etkili olmaktadır. Kullanıldığı mekana göre malzemenin özelliği ve kalınlığı değişmektedir. Mesela çok kar yağan bir yerde ince bir sandviç panel o yükü taşıyamaz daha kalın bir panelle döşeme yapılmalıdır.