Çatı Sandviç Panel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
izocam tekiz tasyunu cati panel

Çatı Sandviç Panel  , panele şekil olarak sandviçe benzediği için bu ad verilmiştir. İnce iki katman arasına, daha kalın olan bölümün iç malzemeyle galvanizlenmesi sonucu ortaya çıkan panel çeşididir.Tercih edilmesinin sebepleri yük taşıma kapasitesinin arttırılmış olması, ısı, su, ses yalıtımına yardımcı olan bir ürün olmasıdır. Paneller diğer yalıtım malzemelerinde göre dayanıklı ve ekonomiktir. Yük taşıma ve yalıtım konusunda oldukça fazla yarar sağlamıştır. Çatı Panel sayesinde çatı akması, su birikmesi, rutubet gibi sıkıntılar en alt seviyeye indirilir. Renk seçenekleri de vardır. İnşaat sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu malzemeler iç dekorasyonda ve yalıtımda kullanıldığı gibi dış cephe izolasyon işlemlerinde de kullanılmaktadır.

 

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

 

Çatı Panel Özellikleri

Özellikle kış mevsiminde karın oluşturacağı olası yüklerin yanı sıra yağmur yani sıvı yalıtımı konusunda da maksimum verim sağlayan çatı paneller vasıtasıyla çatı akması, dış cephede rutubet oluşumu gibi sorunlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Maliyetinin düşük olması ve renk konusunda farklı seçenekleri, montajının kolay yapılması ve uzun yıllar dayanıklılığını koruyarak ekonomik kullanım olanakları sunan paneller , inşaat sektöründe izolasyon işlemlerinde en akıllıca ve en uygun çözüm olmayı sürdüren yalıtım malzemelerindendir.

Çatı Sandviç Panel
panel-kesit

Çatı Panel Kullanım Alanları

Adından da anlaşılacağı üzere çatılarda kullanılmaktadır. Çatılardaki her türlü yükün ağırlığını çekebilmektedir. Bu sebeple çatı izolasyonu konusunda eşsiz bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Çatılarda özellikle kar ve yağmurun etkisiyle oluşan yükü çekebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca güneşe karşı da dayanıklı olduğu için çokça tercih edilmektedir.

küçükdeveci depo sanvdic panelÇatı Panel Fiyatları

Panel fiyatları bu malzemenin içeriğindeki ürünlerin maliyetinin az olması sebebiyle oldukça düşüktür. Kullanıldığı alanlara baktığımızda fiyatının az olması sebebiyle oldukça çok kullanılmaktadır. Çevremize baktığımızda panelin çokça kullanıldığını görmekteyiz.

Çatı Sandviç Panel


Çatı Panel  Fiyatları Neye Göre Değişir?

Panel fiyatlarının belirlenmesinde malzemenin içeriği, kalınlığı ve kullanım çokluğu oldukça fazla etkili olmaktadır. Kullanıldığı mekana göre malzemenin özelliği ve kalınlığı değişmektedir. Mesela çok kar yağan bir yerde ince bir çatı panel o yükü taşıyamaz daha kalın bir panelle döşeme yapılmalıdır.

Taşyünü Panel Uygulamaları İle Isı Ve Su Yalıtımı

Taşyünü malzemesi günümüzde yalıtım malzemesi olarak birçok farklı ürün içerisinde kullanılan bir malzemedir. Taşyünü malzemesi hemen hemen her konuda oldukça iyi bir yalıtkan özelliği sunmaktadır. İnşaatlarda oldukça sık bir şekilde tercih edilmesini sağlayan en büyük özelliği ise sağladığı mükemmele yakın ısı yalıtım özelliğidir. Taşyünü malzemesi içeride bulunan ısıyı oldukça iyi bir şekilde koruma imkanı sunduğu için inşaat sektöründe ısı yalıtım malzemesi olarak oldukça sık tercih edilmektedir. Taşyünü panel üretimi esnasında yalıtkan malzemesi olarak taşyünü kullanılması, yalıtım işlemi gerçekleştirilecek yüzeyin hem ısı yalıtımı hem de ses yalıtımına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sebep ile inşaat sektörü için iki önemli faktör bir işlem ile sağlanmış olmaktadır.

Dış Cephe Uygulamalarınız İçin Taşyünü Panel Fiyatları

Taşyünü sahip olduğu yalıtkan özelliği sayesinde inşaat sektöründe son yıllarda  yalıtım malzemesi olarak oldukça sık bir şekilde kullanılan bir yalıtkandır. Taşyünü panel fiyatları diğer yalıtım çözümleri ile kıyas edildiği zaman birçok farklılık gözlenecektir. Bu durumun başlıca sebebi taşyünü malzemesinin oldukça iyi bir yalıtkan oluşu ve aynı anda ısı, su ve ses yalıtımı gibi birçok işlevi yerine getirebilmesidir.

Taşyünü Dolgulu Panel Hakkında Bilgiler

Sandviç paneller içerisinde bulunan yalıtkan dolgu malzemesi sayesinde binaların uygulandıkları yüzeylerinde ısı yalıtımı gerçekleştiren ürünlerdir. Dolgu malzemesi olarak taşyünü kullanıldığı zaman sandviç panellere Taşyünü dolgulu malzeme ismi verilmektedir. Sandviç panellerde taşyünü kullanılması oldukça faydalı bir durumdur.