Sandviç Panel Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Panel , Çatılar, coğrafi durum ve bina mimari ile estetik bir uyum sağlamak ve kar, yağmur, fırtına gibi değişen atmosferik olaylara karşı etkili koruma sağlamak için binalarda kullanılan koruma sistemleridir. Rulman sistemlerine, eğimlerine ve kaplama malzemelerine göre değişir.

İnsanların yerleşik hayata geçerek verimli topraklarda barınma ihtiyacını karşılama amacı güttüğü tarihlerden bu yana kültür, gereksinim ve estetik yönlerinden sürekli olarak değişliğe uğramış olan çatı sistemleri, günümüzde yapı teknolojisinin sağladığı verimlerden yararlanan bir cephe haline gelmiştir. Sadece tavan kaplama ihtiyacı veya doğal olaylara karşı korunma gereksinimiyle inşa edilmesinin yanında ekonomik, dayanıklı, estetik, sürdürülebilir ve çevreci çözümler sunan malzemelerle imal edilmiş çatı sistemleri, bugünlerde inşa edilen tüm yapılarda uygulanmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.

panel fiyatlari - Çatı Panel
renkli cati panelleri

Çatı Panel Kaplamaları ve Özellikleri

Etkin çözümler için yeni nesil çatı sistemlerinde estetik görünüm ve mukavemet özelliğine göre çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Bunlar galvaniz paneli, sac levha, çelik panel, oluklu levha, İzocam, kiremit panel, metal kiremit ve PVC kaplama gibi geniş bir malzeme yelpazesine sahiptir. Bu çatı panelleri güçlendirilmiş eleman ve malzemeleri ile komple bir sistem oluştururlar. Her türlü çelik, ahşap, betonarme ve prefabrike yapıya kolayca monte edilebilirler. Hiçbir kalıp gerektirmez ve beton kullanımı yalnızca panel bağlantıları ve çevresindeki kirişler için gereklidir. Yüksek ısı izolasyon özelliğinden dolayı, çatıların ısı yalıtımı da sağlanır.

renkli sandvic paneller - Çatı Panel
sandvic cati panel

Yeni Nesil Çatı Sistemleri: Sandviç Panel

Çatı sistemlerinde en çok tercih edilen kaplama ürünü, iç ve dış metal sacdan ve izolasyon merkezinden oluşan malzemedir. Ülkemizde çatılarda olmak üzere iç ve dış cephe, şantiye binalar, sosyal ve endüstriyel binalar, fabrikalar ve depo alanları gibi birçok yapı sistemlerinde kaplama malzemesi olarak son dönemlerde sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Mimari tercihler, taşıma kapasitesi, hafif konstrüksiyon imkanının yanında hızlı imalat ve kurulum avantajı sunmaktadır.

sandvic panel fiyatlari - Çatı Panel
cati panel

Çatı Panelleri Nerelerde Uygulanır?

Çatı panel sistemleri hafif bir yapıda olmasına rağmen dayanıklı malzemelerden ve güncel mühendislik metotlarıyla imal edildiği için uygulanan binalarda ileri derecede direnç, mukavemet ve koruma sağlar. İlk olarak kuzey ülkelerinde kullanılan bu sistemler, ülkemizde de kendisine geniş bir uygulama alanı elde etmiş, konutlardan spor tesislerine, ticari binalardan kurumlara kadar tüm binalarda tercih edilir hale gelmiştir. Çatı panelleri ile uzun ömürlü kullanım ve estetik değer özelliğiyle çarpıcı çözümler sunulmaya devam edilmektedir.