Çatı Kaplaması Yaptırırken Onduline Kullanmanın Avantajları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
ond-alti-strafor

Onduline Altı Beyaz Strafor

7.50  / kdv dahil /adet

Onduline Çivisi

20.00  / kdv dahil /paket

Onduline Levha Kırmızı

26.00  / kdv dahil /adet

Çatı Kaplaması Yaptırırken Onduline Kullanmanın Avantajları Cephe ve çatı kaplamalarında doğru malzeme tercihi yapıldığının tespit edilmesindeki en doğru eriler dünyadaki standartlarda hangi malzemelerin kullanıldığına bakmakla öğrenilebilmektedir. Burada ilk bakışta onduline malzemesi gündeme gelmektedir. Uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik standartları noktasında yüksek niteliklere sahip olan bu malzeme sayesinde çatı kaplamasının ne kadar kaliteli olduğu konusunda da kişilerin kendinden emin olması söz konusu olmaktadır. Kullanıcılar açısından son derece avantajlı olan bu hususlar aynı zamanda uygulamayı yapan kişi ve firmalar açısından da son derece avantajlıdır. Başta ondülin levhalarının uygulanmasının kolaylığından istifade etmeleri ve bunların istenilen boyutlarda projelendirilerek kullanılması en hızlı ve kolay şekilde kaplama projelerinin tamamlanmasını sağlayabilmektedir. ondulin fiyatları

Çatı Kaplaması Yaptırırken Onduline Kullanmanın AvantajlarıOnduline’in Diğer Malzemelerden Farkı Nedir?

Çatı kaplamalarında malzemelerin uzun süre dayanıklı kalabilmesi ve su geçirgenliğine karşı son derece korunaklı bir yapıya sahip olması en avantajlı durumların başında gelmektedir. Bu konularda üstün performans gösterme noktasında hiçbir eksikliğe sahip olmayan ondulin aynı zamanda ortaya koyduğu farklarla da çatı kaplamalarında kullanılabilecek en iyi malzemelerden biri olmaktadır. Hiçbir şekilde paslanmayan bu malzemeler hafif olmaları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bir binanın metrekare bazında hesaplanmış olan taşıyabileceği maksimum ağırlıklar noktasında çatıya ek olarak katılacak ağırlıkların da mümkün olduğu kadar hafif olması gerekmektedir. Metrekareye 4 kilogram düşen ağırlığı ile ondülin uygulamaları en hafif kaplama sistemlerinin kurulması anlamını da taşımaktadır.

Onduline’nin İçeriğinde Ne Vardır?

Kaplama ve yalıtım malzemelerinin ne kadar etkili olduğunun bilinmesi içeriğinde bulunan malzemelerin ne kadar bu amaçlara uygun olduğu ile doğrudan ilgili olmaktadır. Ondulin malzemesi kendi adını almış olduğu levhalardan oluşmaktadır. Uzun süren kimyasal süreçler sonucunda bitüm emdirilmiş olan organik elyafla bu alanda kullanılmak üzere üretimi yapılan özel bir reçine sayesinde ortaya çıkarılmış olan onduline levhaların dayanıklı hale geldiği bir malzeme olmaktadır. Bu sayede bir kez çatı kaplamasının yapılmasının ardından kişilerin başka bir uygulamaya gerek kalmadan istediği verimi elde etmesi mümkün olabiliyor. Buna ek olarak aynı çatı kaplama sisteminin de uzun yıllar boyunca başarıyla kullanılması da görülmektedir.

Onduline Nerelerde Kullanılabilir?

Çatı kaplamasının yaptırılabileceği her alanda onduline kullanarak yalıtım ve izolasyon amaçlarının başarılı olması sağlanabilmektedir. Bu noktada ilk sırada sıradan konutlar gelmektedir. Pek çok kişi daha yaşam standartları yüksek olan bir yerde oturmak için bu malzemenin kullanılması ile çatı kaplamalarının yapılmasını tercih ediyor. Özellikle toplu konutlarda ihtiyaçların daha yoğun bir şekilde ortaya çıkmasından dolayı ve aynı zamanda mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde kaplama projelerinin hayata geçirilmesi ihtiyacından dolayı bu malzeme kullanılmaktadır. Son olarak kapalı alanlarda bulunan hayvanların korunduğu çiftliklerin içinde, sanayi alanında hizmet veren tekstil ve benzeri fabrikalarda bunlara ek olarak devlet binalarında da rahatlıkla yalıtım amaçları için bu malzemeyle kaplama yapılabilmektedir.