Yalteks Shingle

Bardoline Geleneksel Shingle

60.00  / kdv dahil /paket

Yalteks Kirmizi Shingle

42.00  / kdv dahil

Yalteks Shingle Yuvarlak Yeşil

42.00  / kdv dahil

Yalteks Shingle Nedir ? 

110 gr/m² fibrocam taşıyıcılı ve APP ile modifiye edilmiş bitüm çatı kaplama örtüleridir. Modern ve klasik mimari tasarımlara uygun değişik renk ve görüntülerde, dekoratif, hafif her türlü yüzeye kolay ve süratli uygulanmakta olup, kötü hava koşullarına dayanıklıdır.

Görünen üst yüzeye renkli mineral granülleri lamine edilmiş, alt kısımlarında bulunan kumlu yüzey ise, ambalaj paketi içindeki yaprakların birbirine yapışmasını engellemektedir. Dikdörtgen , elmas, petek ve yuvarlak dilimli olmak üzere dört farklı model, 3 farklı renk (kımızı, yeşil, gri) alternatifi mevcuttur. İsteğe ve metraja bağlı olarak diğer renklerde de üretim yapılabilir.

Shingle Teknik Özellikleri 

ÇEKME MUKAVEMETİ (en-boy) :  TS EN 12311-1 /  N/5 cm / ³ 400/600

YIRTILMA MUKAVEMETİ (En-Boy) : TS EN 12310-1 / N  / ³ 100/100

AKMA DİRENCİ : TS EN 1110 / ³ 120 °C

BİTÜM AĞIRLIĞI : gr/m² / ³1300

GRANÜL KAYBI : EN 12039 / gr / £ 2.5

TAŞIYICI : TS EN 544 / gr/m² / 110

PAKET AĞIRLIĞI : kg / ³ 23/20*

PAKETTEKİ YAPRAK SAYISI : 20 yaprak

BİR PAKETİN KAPLADIĞI ALAN : 2.61 m2

BOYUTLAR : BOY : 100 cm 

EN : 34/33,5*

Dış Cephe Kaplama Sistemleri 

Teknolojinin gelişmesi ile insanların yararlarına birçok hizmet sunulmaktadır. Günümüzde birçok hizmet sektörü oluşması ile birlikte binalara yeni özellikler uygulanmaktadır. Bu özellikler ile insanlar evlerinde daha mutlu ve huzur dolu olarak vakit geçirilmesini sağlamaktadır. Dış cephe kaplama sistemleri yeni inşa edilen her binanın yapısına göre uygulanmaktadır. Binayı inşa ettiren kişi bu sistemlerden birini seçerek binaya yapılmasını sağlatmaktadır. Ülkemizde dört mevsimin yaşanmasından dolayı binaların dışında ve içinde bir takım önlemlerin alınması şart olmaktadır.

  • Cephe kaplama ile evlerin içinde hiçbir şekilde ısı sorunu yaşanmamaktadır.
  • Kaplama yapılmayan binaların duvarları daha hızlı bir şekilde yıpranarak insanların sağlıklarına da zarar vermektedir.
  • Kış mevsimine çok uygun olduğu için yalıtımların yapılmasının ne kadar çok gerekli olduğunun bilincinde olunmalıdır.
  • Özellikle rutubet gibi can sıkıntısı yaşatan sorunların önüne geçilmektedir.

Dış cephe kaplama sistemleri insanların sürekli yaşadığı ve zaman geçirdiği her alana huzur vererek olası olumsuzluklara karşı koruma sağlamaktadır. İnsanlar cephe kaplama konusuna önem verdiği takdirde her zaman avantaj sağlamaktadır. Bu yüzden binanın duvarlarına çok önem verilerek gerekli olan önlemlerin zamanında alınması gerekmektedir.

Cephe Kaplama İle Konforlu Yaşam

Yağmurlu havalarda binaların dış cepheleri çok ıslanarak ilk başlarda bir zararı yok gibi ancak zaman içinde hızlı bir şekilde duvar daha da dayanıksız olmaya başlayarak hem size hem de bütçenize zarar vermektedir. Dış cephe kaplama sistemleri çeşitlerinden birini seçerek kendinize en iyi iyiliği yapmış olursunuz. Cephe kaplama ve montalama hem iç hem de dış cepheyi kapsamaktadır. Yani dilediğiniz şekilde kaplama sistemleri uygulanarak insanların konfor içinde yaşaması sağlanmaktadır. Sürekli zamanımızı geçirdiğimiz bir alanın konforlu olması gerektiğini insanlar yaşayarak daha iyi bilmektedir.

Çatı Kaplama Malzemeleri