Rufoline Levha (Onduline)

Onduline Levha Kırmızı

26.00  / kdv dahil /adet

Onduline PP300 Membran

110.00  / kdv dahil / adet

Onduvilla (3.12 m2 / paket)

59.00  / kdv dahil

Rufoline Nedir ?

Rufoline alaturka kiremitlerle kaplı çatılar için tasarlanmış özel bir su yalıtım levhasıdır. Geleneksel çatılarda olduğu kadar modern mimaride de geniş bir kullanım alanına sahip olan alaturka kiremitler Rufoline kiremit altı levhasıyla bütünleşirler. Rufoline, TS 3457 standardında “TİP II” olarak belirtilen orta boy alaturka kiremitler ile tam uyumludur. Bu kapsamda Onduline Avrasya’nın ürettiği Alaturka kiremit de Rufoline’in sağladığı tüm avantajların en iyi tamamlayıcısıdır.Çatı Kaplama Malzemeleri

Alaturka kiremit kaplı çatılar için de esas olan havalandırma 87 cm² /m olulk altı boşluğun sahip Rufoline levhalarıyla en iyi şekilde sağlanır.Rufoline alaturka kiremitleri 3 noktadan destekler. Kiremitler üzerine basıldıklarında oynamaz, kırılmaya karşı bir kat daha iyi korunurlar.Ayrıca Rufoline ile kiremit araları şaşmaz biçimde eşitlenir.İstenildiğinde kiremitleri özel kancalarla bağlamak mümkündür, üstelik kancaları tespit ederken su geçirimsizliğine hiçbir zarar verilmez.

Rufoline dik çatılarda da alaturka kiremit kullanılmasına olanak sağlar. Aralıklı döşenmiş tahtalar üzerine kaplanabilen Rufoline ile kaplama tahtası maliyetinden %70’in üzerinde tasarruf elde edilir. Ayrıca bu uygulama şekli alaturka kiremitlerin bini kayıplarını da en aza indirir.

Rufoline sistemleri ahşap çatılara galvanizli, plastik rondelalı Onduline çivileriyle tespit edilir. Betonarme alt yapılar için geliştirilmiş olan özel çivilerle, hiç ahşap kullanmadan uygulama yapmak da mümkündür. Matkapla açılan çivi deliğine sıkışacak şekilde tasarlanan beton çivileri, kaplamanın en sert rüzgarlara karşı dayanıklı olmasını sağlar. Isı yalıtım levhalarıyla birlikte tespiti için farklı boylarda ahşap ve beton çivileri mevcuttur.

Rufoline in gazbeton çatı panellerine tespiti için özel burgulu çiviler kullanılır. Burgulu çivi matkap deliğine ihtiyaç olmadan çakılabilir ve gazbetonun yumuşak dokusuna girerken kendi ekseninde tur atarak iyi bir tutuculuk sağlar.

Çivi başları, Rufoline sisteminde de kiremitlerin bakır telle bağlanmasına imkan verir. Alaturka kiremitlerinin ara kancaları ise tüm üst veya alt kiremitleri birbirine takarak yekpare bir çatı örtüsü meydana getirir, sıraların düzgünlüğünü ve kaymamasını sağlar. Sistem, saçaklara ve kalkan duvarı kenarlarına çakılan uzun saçak kancalarıyla alt yapıya bağlanır. Çok rüzgarlı bölgelerde veya dik eğimlerde Alaturka kiremitlerinin kancaları çatının üst bölgelerinde de beş sırada bir tekrar edilmesi yararlıdır.

Rufoline Levha (Onduline)

Rufoline Özellikleri

En : 200 cm
Boy: 1,77 m²/adet
Net kaplama alanı: 5,8 kg/adet-3,3 kg/m²
Ağırlık : 2,6 cm
Oluk yüksekliği: 11 oluk/levha
Oluk sayısı : 102 cm