İzocam Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel

Sandviç Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Standart ürün : 5 cm taşyünü dolgusu , 0.50 – 0.50 Ral9002 saç kalınlığındadır.

Mineral Yün Yalıtımlı Çatı Paneli
Eğimi %7`den yüksek çatılarda yüksek yangın dayanımı,ses ve ısı yalıtımı için üretilmiş,her iki yüzü sac kaplı,mineral yün yalıtımlı çatı panelidir.

izocam-tas-yunu-panel

Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel (Çatı)

SPÇ 950 TYSPD 1000 TY
Faydalı Genişlik
(mm)
9501000
Hadve Yüksekliği (mm)5535
Hadve Sayısı (adet)45
Kaplama (mm)Boyalı Galvaniz Sac
(0,40 – 0,50 – 0,60 – 0,70 – 0,80)
Boya TipiPolyester
PVdF
RenkRAL 9002a
DesenTrapez
YalıtımTaşyünü
Yalıtım Kalınlığı (mm) -h50 – 60 – 75 – 80 – 100
Azami Isıl İletkenlik Beyan Değeri (10 C) (W/mK)≤ 0,036

 

tasyunu-panel-olculeri

tasyunu-sandvic-panel

 

 

 

 

 

 

 

Taşyünü  Panel Paketleme Tablosu

Panel Boylarına Göre
Paketleme Miktarları (Adet)
2,8
≤ Boy (m) ≤ 14
5010
608
758
806
1006

Montaj

Montaja başlamadan önce mevcut yapının, yapılan çelik ve mimari projesine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aşıklarin çizgisinden sapması, kirli olması, montaj için yeterli yüzey genişliği olmaması gibi durumlarda müteahhit firma bilgilendirilmedir. Ekstra flanş parçaları monte edilmesi gerekebilir.

Montaj esnasında kesin ve zedelenmelere karşı korunmak için eldiven kullanılmalıdır. Panel yüzeylerinin zarar görmemesi için montaj elemanlarının daima lastik tabanlı ayakkabı kullanması gerekmektedir. Çatı montajı esnasında çatı panelinin hadveleri üzerine basılarak çatıda dolaşılması uygundur.

Genellikle 12 mt boya kadar çatı, 8 mt uzunluğa kadar cephe panelleri insan gücüyle monte edilebilir. Daha uzun paneller için mekanik ekipmanlar kullanılmalıdır.

Sandviç paneller uygulanacağı noktaya kaldırılırken vakumlu vantuz veya U şeklinde kanca yardımı ile sıkıştırılarak taşınmalıdır. Kanca ile taşıma yapıldığı takdirde panel uclarında açılan deliğin aksesuar ile kapatılması önemlidir.

Panel uygulama yapılacağı noktaya kaldırılmadan önce projeye istinaden kesim işlemine tabi tutulabilir. Bu işlem ürünün kesitini zayıflatacağından dolayı taşımadan önce kesilen bölge çapraz takviyeler ile güçlendirilmelidir.

Panellerin kesimi için uygun bir testere veya dekopaj testere kullanılmalıdır. Panel yüzeyinin zarar görmemesi için testere yüzeyinin mutlaka soğuk olması gerekmektedir.

Kaynak veya kesim yapılırken boyalı yüzeyler korunmalıdır.Kesme ve delme sırasında ortaya çıkan metal atıkları derhal bir fırça ile süpürülmelidir. Aksi takdirde birkaç ay içinde korozyona sebep edebilirler.

Panellerin üzerinde koruyucu folyoları varsa, Çatı da vidalamadan önce cephe de ise panel montajı yapıldıktan hemen sonra üzerinden çıkarılmalıdır.

Çatı ve cephe panellerinin altında kalması gereken aksesuarlar (alt mahya, saçak altı, vadi dere, dere, damlalık, iç köşe v.b), panelden önce montajı tamamlanır. Bölgedeki hakim rüzgarın yönü belirlenmeli ve çatı paneline göre hakim rüzgar yönünün tersine, cephe panelinin birleşim detayına göre de hakim rüzgar yönünde döşenmeye başlanmalıdır.

Montaj sırasında çelik aşık ile sandviç panelin temas ettiği yüzeylere bitul bant veya uygun bir izolasyon malzemesi uygulanarak ısı köprüleri ve korozyon riski önlenmelidir. Panel montajı tamamlandıktan hemen sonra aksesuarlar ıle kapatılmalıdır.Özellikle taşyünü ve camyünü izolasyonlu panellerin dolgusunun ıslanmaması ve neme karşı korunması gerekmektedir. Aksi takdirde ürün içine suyu çekerek ağırlaşacak ve kurutma işlemi gerçekleştirilemez ise dolgu malzemesinde zaman ile çürüme ve bozulması gerçekleşecektir.

Montaj esnasında tüm birleşim detayları ısı köprüsüne, hava ve su akışına izin vermeyecek şekilde yalıtılmalıdır. Özellikle soğuk oda panel uygulamalarında mastik veya silikon ile birleşim noktalarının yalıtılması gerekmektedir.

Sandviç Panel Fiyatları