İzocam Polüretan Dolgulu Sandviç Panel

izocam-poliuretanPoliüretan Yalıtımlı Sandviç Çatı Paneli

Eğimi %7’den yüksek çatılarda ısı yalıtımı için üretilmiş,her iki yüzü sac kaplı,poliüretan yalıtımlı çatı panelidir.

 

izocam tekiz sandvic panel
izocam – tekiz marka panel

 

Sandviç Panel Teknik Özellikler

 

Faydalı Genişlik (mm) : 1000 mm

Hadve Yüksekliği (mm) : 35

Hadve Sayısı (adet) : 3 – 5

Kaplama (mm) : Boyalı Galvaniz Sac , (0,40 – 0,50 – 0,60 – 0,70 – 0,80) mm

Boya Tipi : Polyester PVdF

Renk : RAL 9002  standart

Desen : Trapez

Yalıtım : Poliüretan

Yalıtım Kalınlığı (mm) : 30 – 40 – 50 – 60 – 75 – 80 – 100

Azami Isıl İletkenlik Beyan değeri  : ≤ 0,023

Sandviç Panel Paketleme Tablosu

Panel Boylarına Göre Paketleme Miktarları (Adet)

Kalınlık (mm) :

35 mm  : 16 adet

40 mm : 14 adet

50 mm : 12 adet

60 mm : 10 adet

75 mm : 8 adet

100 mm : 8 adet

Panellerin RAL 9002 renkli dış yüzeyi standart olarak koruyucu polietilen folyo kaplıdır.Özel renkler ve iç yüzey isteğe bağlı olarak kaplanabilir.

Tüm ürünlerde sac kalınlığı artarsa paket adetleri revize edilecektir

 

tekiz panelpoluretan panel
sandvic panel formatlaripanel birlesim

Sandviç Panel Nedir?

Alüminyum ve sac levhaların her iki tarafının boyanması ile ortaya çıkar. Bu sac levhaların arasına poliüretan sürülerek yapılmaktadır. Hazırlanırken levhalar arasına değişik dolgu malzemeleri eklenerek kullanılır. Bu dolgu malzemeleri; taşyünü,  polystren, poliüretan gibi malzemelerdir. Dolgu malzemelerinden sonra panelin boyanmasına sıra gelmektedir. Boyamak için kullanılan boya polyester denilen boyadır. Farklı boya türleri de kullanılmakla birlikte en ekonomik olan bu boya olduğu için tercih edilmektedir.Bu malzeme ile işlem yapılırken herhangi bir malzeme kaybı söz konusu değildir bu sebeple çokça tercih edilmektedir. Ayrıca satış için başvuran şirketler projeleri için uygun ölçüleri vererek sandviç paneli sipariş etmektedir. Hazırlanan levhalar çatı ve cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

 Panel Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Paneller, inşaat sektöründe çokça kullanılan malzemeler halini almıştır. Panel fiyatları uygun olduğu için çokça tercih edilmektedir. Özellikle büyük binalarda binanın çatısında, dış kaplamasında veya iç cephelerin oluşturulmasında kullanılmaktadır.  Paneller binalarda ısı, ses, su yalıtımı için de tercih edilmektedir. Büyük binalar, alışveriş merkezleri, büyük ekseri tesislerde, sosyal tesislerde tercih edilmektedir. Bununla birlikte nem ve su almaması gereken silolarda kullanılmaktadır. Büyük binalarda tercih edilme sebebi panellerin döşenirken malzemenin boşa çıkmaması zayi olmamasıdır. Böyle olunca iş yapan firma sahipleri en ekonomik olanı yani panelleri tercih etmektedirler. Panellerin fiyatları metrekare olarak dolar veya Türk parası üzerinden hesaplanmaktadır.