Bardoline Shingle

Bardoline Geleneksel Shingle

60.00  / kdv dahil /paket

Yalteks Kirmizi Shingle

42.00  / kdv dahil

Yalteks Shingle Yuvarlak Yeşil

42.00  / kdv dahil


BARDOLINE

Bardoline yüksek kaliteli okside bitümden, örgüsüz cam elyaf donatılı olarak üretilen ve üzeri çeşitli renklerde granüle mineral kaplanan şingıl tipi bir çatı kaplama malzemeleri. %30 ve daha fazla eğimli çatılar için idealdir. Gerektiğinde düşük eğimli çatılara ve düşey yüzeylere de kaplanabilir. Sistem Bardoline her tip yapıda uygulanması kolay, su geçirmez, güvenli, uzun ömürlü, hafif ve estetik çatılar yaratmak için zengin olanaklar sunar.Bardoline Asphalt shingle çatı malzemesi YENİ BARDOLINE’LER EN 544 Avrupa standardına uygun olarak fiberglas donatılı okside bitümden üretilen yeni Bardoline shingleler üzeri çeşitli renklerde granüle mineral ile kaplıdır. Ortalama 8-10 kg/m2 ağırlığıyla hafif kaplamalar grubuna giren yeni şıngıllar (shingle), Üzerinde rahatça ve tahribat yapmadan yürünebilen bir malzemedir. Esnektir, çatlamaz, kırılmaz, sıcak-soğuk farklarından etkilenmez. Kesinlikle su geçirmez, bakım gerektirmez, uzun ömürlüdür. Kolay uygulanır, karmaşık ve eğrisel çatı yüzeylerine de rahatça kaplanabilir. Küçük parçalı dokusu, cazip ve kalıcı renkleriyle estetiktir. BARDOLINE.S Shingle çatı ve BARDOLINE SHİNGLE ÇATI; Geleneksel, Standart, Nova ve Cambridge çeşitleriyle bilinen kırmızı ve yeşil tonların yanı sıra iki değişik renk tonuyla çatı lara daha farklı ve estetik bir görünüm kazandırıyor. Şıngıllar (shingle), %30 veya daha çok eğimli ahşap çatılara galvanizli, geniş başlı özel çivilerle çakılarak tespit edilir. Düşük eğimlerde veya düzgün yüzeyli beton çatılarda bitümlü membranlar ile birlikte izole edilerek uygulanır. İşçiliği kolay ve hızlıdır. İki ustayla bir günde 80 m2’ye kadar şıngıl çatı kaplamak mümkündür.
Şıngıl çeşitleriyle yapılan şıngıl çatı kaplamasında duvar dibi, mahya, eğik dere, gibi özel detaylar için çinko, sac gibi farklı malzemeler gerekli değildir. Bu çatılar soğuk çatı yapım kurallarına uygun şekilde havalandırılmalıdır. Şıngıl (shingle) çatı tek bir malzeme ile bitirildiği için tamamında renk ve görünüş bütünlüğü sağlanır.
Bardoline, yüksek kaliteli okside bitümden, örgüsüz cam elyaf donatılı olarak üretilen ve üzeri çeşitli renklerde granüle mineral (taneli sleyt) kaplanan, şingıl tipi bir çatı malzemesidir.
Sistem Bardoline her tip yapıda, uygulanması kolay, su geçirmez, güvenli, uzun ömürlü, hafif ve estetik çatılar yaratmak için zengin olanaklar sunar.

  • Her tip çatıya kolayca uyum sağlar.
  • Başka malzemelerle kaplanması çok zor, hatta imkansız olan karmaşık çatı formlarına, kubbe, tonoz gibi eğrisel yüzeylere adapte edilebilir.
  • Parçalı dokusu ve çekici renkleri ile estetiktir.
  • Kolay ve hızlı uygulanır.
  • Su geçirmez, parçalı ve esnek yapısı sıcaklık farklarında çatlamayı önler, uzun ömürlüdür.
  • Üzerinde rahatça yürünebilir.
  • Yaklaşık 10 kg/m² ağırlığıyla hafif bir malzemedir, çatı konstrüksiyonuna çok az yük verir.

Şıngıl Çeşitleri

BARDOLINE S (NOVA)

Farklı bir yapıştırma sistemi olan özel bir şingıl tipidir. Levhaların birbirine yapışmasını sağlayan ve normal tiplerde ön yüzde, şerit halinde bulunan kendinden yapışkanlı bitüm, Bardoline S’lerin arka yüzündedir ve üzeri polietilen film ile korunan geniş bir yüzeyi kaplar. Uygulamada, polietilen film kaldırılır ve bu suretle şingıl sıralarının birbirine değen tüm yüzeyi her ortamda yumuşak kalan özel bir bitümle yapışır. Bu nedenle Bardoline S serin hava şartlarında da kolay uygulanır, ayrıca rüzgarın şingılları kaldırması en üstün düzeyde önlenmiş olur. Bardoline S’in “Geleneksel” ve “Nova” tipleri bulunmaktadır.