Çatı Kaplama Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
onduvilla-kirmizi

Çatı kaplama fiyatları, yapılarının çatısını kaplatmak isteyenler için en önemli hususlardan biridir. Yapı ve yalıtım sektöründe çatı kaplama fiyatları proje bazlı olarak değişir. Fiyatlamanın yapılabilmesi için, üretici firmayla birlikte, çatı kaplaması yapılacak binanın ihtiyaçlarına uygun bir proje geliştirmek gerekir. Bu projede çatının büyüklüğü (eni ve boyu), çatının eğimi, yalıtımdaki öncelikler(ısı, ses, su, yangın güvenliği), kullanılacak kaplama tekniği, kaplama malzemesinin cinsi ve kalitesi, istenen yalıtım değeri gibi farklı faktörler göz önünde tutularak fiyatlama belirlenir.

cati kaplama fiyatlari
shingle-fiyatlari

Onduline Levha Kırmızı

26.00  / kdv dahil /adet

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

Çatı Kaplamada Hangi Malzemeler Kullanılır?

Çatı kaplama teknolojisi, hem kullanılan malzeme çeşitliliği, hem de kaplama teknikleri/sistemleri açısından oldukça gelişti. Çatı kaplama uygulamasında kullanılan ürünler genellikle 6 ana gruba ayrılır. Bu malzeme grupları şunlardır:

  • Metal esaslı ürünler
  • Kil esaslı malzemeler
  • Bitüm esaslı membranlar
  • Çimento esaslı levhalar
  • Polimer (plastik) esaslı ve diğer ürünler
sandvic-panel-fiyatlari-istanbul
sandviç panel fiyatlari istanbul

Metal Çatı Kaplamaları ve Sandviç Panel Fiyatları

Metal esaslı çatı kaplama malzemeleri , dayanıklılık, hafiflik ve verimlilikleri nedeniyle bugün çatı kaplamalarında yaygın biçimde kullanılmaktadır. Kurşun, çinko, bakır, alüminyum ve galvaniz sac, bu grupta en çok kullanılan metal malzemeler arasında yer alır.

İki alüminyum veya galvaniz sac levha arasında değişen yoğunluk ve kalınlıklarda farklı yalıtım maddelerinin enjeksiyonuyla üretilen sandviç panel, bugün özellikle endüstriyel yapıların çatı kaplamasında en çok kullanılan üründür. Genel olarak 0.5 ile 0.7 mm arası sac veya 0.5. ile 1.5 mm arasında değişen kalınlıktaki alüminyum levhalardan üretilen sandviç panelin fiyatı, panel kalınlığı ile yalıtım/dolgu malzemesinin cinsi ve metre kare üzerinden belirlenir. Örneğin güncel 2017 fiyatlarıyla, 4 cm kalınlıktaki polistren dolgu malzemeli sandviç panel fiyatı, ortalama 40 dolar kadardır. Aynı panelin kalınlığı 12 cm olduğunda bu fiyat, 23 dolar seviyesine çıkmaktadır.

 

onduline ışıklık
şeffaf aydınlık

Çatı Kaplamada Kalitenin önemi

Çatılar, yapıların en önemli ünitelerinden biridir. Yapıyı yağmur, rüzgar, kar, fırtına, sıcaklık, zararlı güneş ışıkları gibi dış etmenlerden koruyan çatıların kaplaması yapılırken, uygulamanın mutlaka en uygun ve kaliteli malzemeler ile yapılması gerekir.

Başarılı Yalıtım İçin Kullanılacak Çatı Malzemeleri

Yapılarda inşa edilecek olan çatılar için genel olarak levha ile kaplama yapılması mümkün olabilmektedir. Yapılacak olan yalıtım konusunda bir başarı elde edilmesi kaplama malzemelerinin yapıları oldukça önemlidir. Bu yapısal özelliklerin inşa edilen yapılara da uygun olması ve kullanım amacına da uygun olması gerekmektedir. Tüm bu sebepler ile farklı yapılarda değişik çatı malzemeleri satışı yapılabilmektedir. Bu malzemelerin kullanılması ile yapılarda en gelişmiş şekilde bir yalıtım sağlanması mümkün olabilmektedir. Yapılar için kullanılan bu kaplama malzemeleri aynı şekilde farklı maliyetler ile de uygulama yapılması konusunda çeşitlenmektedir. Oldukça uygun maliyetler ile çatı kaplama işlemleri yapılması mümkün olabilmektedir.

 

izocam tekiz tasyunu cati panel
Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel