Çatı İzocam Fiyatları ve Malzeme Kalınlığı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)

 

İzocam, hem çatı hem de cephelerde ısı yalıtımını sağlamak amacıyla kullanılan bir üründür ve silis kumunun yüksek ısıda işlem görmesi ile elde edilmektedir.  Isıl işlem sonrasında elyaf haline gelen malzeme köpük ya da şilte biçimine getirilerek döşemeye uygun olmaktadır. Köpük ürünler genellikle dış cephelerin mantolamasında kullanılmakta iken şilte şeklinde olanlar ise daha çok çatı yalıtımında tercih edilmektedir. Çatı izocam fiyatları diğer yalıtım ürünlerine kıyasla düşük olup, kullanılan malzemenin kalınlığına ve ürün çeşidine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Çatı İzocam Fiyatları ve Malzeme Kalınlığı

Çatıda Yalıtım Malzemesi Kullanmanın Önemi ve Çatı İzocam Fiyatları

Yapıların gerek cephelerinde gerekse çatısında kullanılan ve ısı yalıtımı sağlayan malzemeler binadaki sıcaklığı muhafaza ederek daha düşük fiyatlardan ısınma olanağı sağlamaktadır. Yalıtım malzemeleri binada kullanılacağı bölüme göre farklı çeşitlerdedir. Binaların genellikle ayak basılmayan çatı kısımlarında izocam cam yünü tercih edilmektedir. Isı yalıtımının yanı sıra yangına karşı da dayanıklı olan bu malzeme aynı zamanda haşerelerin üremesini engellemektedir. Çatı boşluklarının doldurulması amacı ile de kullanılan çatı izocam fiyatları malzemenin kalınlığı ölçüsünde değişmektedir.

Camyünü İzocam

40.00  / kdv dahil / paket

Sandviç Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

çatı izocam fiyatlarıCam Yününün Avantajları ve Çatı İzocam Fiyatları

Çatılarda yalıtım malzemesi olarak sıklıkla tercih edilen bir ürün olan cam yünü oldukça hafif olduğundan uygulama alanına taşınması kolay olmaktadır. Farklı çatı sistemleri ile birlikte kullanıma uygun bir malzemedir. Ayrıca malzemenin kesilerek uygulanmasında da herhangi bir zorluk bulunmamakta olup üst kısmının havalandırılması ve uygulama sonrası üzerine ağırlık konmaması yeterlidir. Uygulama sırasında yırtılma veya başka nedenlerden kaynaklanan fireler yaşanmadığından düşük çatı izocam fiyatları yanında ekstra maliyet avantajı sağlanmaktadır. Ayrıca malzeme binada yalnızca ısı kayıplarını önleme işlevi görmemekte, binanın haşerelerden korunmasına da yardımcı olmaktadır.