Camyünü Şilte

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
camyunu-duz-silte

Camyünü İzocam

40.00  / kdv dahil / paket

Camyünü İzocam Folyolu

60.00  / kdv dahil / paket

Camyünü Şilte Nedir, Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

Yapılardaki ısı yalıtımı konusunda çok fazla tercih edilen malzemelerden birisi de camyünü şilte olmaktadır. Bu malzeme ısı yalıtımı konusundaki birçok uygulamada tercih edilmektedir. Yapılarda konforlu bir şekilde yaşanılması için yalıtım konusu oldukça önemlidir. Bunun en iyi şekilde sağlanması konusunda da farklı malzemeler ve sistemler üretilmekte ve uygulanmaktadır. Bu sistem ve malzemeler konusunda en fazla tercihler ısı yalıtımı konusunda cam yünü malzemeleri ve şiltesi ile alakalı olmaktadır. Yalıtım konusundaki farklı ihtiyaçların giderilmesi konusunda farklı yoğunluklarda üretilen bu malzemeler uygulaması kolay ve verimliliği yüksek olan malzemelerdir. Genel olarak çatılarda ısı yalıtımının daha verimli olması konusunda kullanılmaktadır.izocam camyünü fiyatları

Camyünü ŞilteCamyünü Şilte Çeşitleri

Bu malzemeler ısı yalıtımını başarılı bir şekilde sağlamak için üretilmektedir. Bunun en iyi şekilde sağlanabilmesi konusunda ve farklı alanlarda farklı ihtiyaçları karşılaması için değişik yoğunluklarda üretilmektedir. Üretimlerde camyünü şilte malzemeleri 11 kg/m3, 14 kg/m3 ve 18kg/m3 yoğunluklarında üretilmektedir. Bu şekilde yapılan üretimlerde farklı alanlarda ihtiyaç duyulan performansların sergilenmesine olanak vermektedir. Bu malzemeler yoğunlukları yanında kalınlıkları konusunda da çeşitlenmektedir. Üretimde 8 santimetre ile 10 santimetrelik farklı kalınlıklarda üretimi yapılmaktadır. Bu durumda kullanım alanı ve ihtiyaç duyulan performans ile alakalı olarak yapılmaktadır. Genel olarak 120 santimetre enleri olan ve boyları kalınlıklarına göre değişen ölçülerde üretilmektedirler.

camyunu-izocam-tip400Camyünü Şilte Uygulamaları

Genel olarak çatılarda ısı yalıtımı amacı ile kullanılan bu malzemeler açık olan alanlarda ve üzerinde bir yük olmayacak alanlarda serbest döşeme yöntemi ile uygulanmaktadır. Bu şekilde uygulama yapılması tavan arası gibi alanlarda mümkün olabilmektedir. Üzerine yük gelecek şekilde yapılacak uygulamalarda farklı uygulama yöntemleri kullanılabilmektedir. Ayrıca camyünü şilte malzemelerinin su ile temasının önlenmesi de gerekmektedir. Çatılarda yapılacak olan uygulamalarda bu malzemelerin su ile temas etmeyecek şekilde yapılması ve çeşitli malzemeler ile sudan korunması gerekmektedir. Ancak bu şekilde ısı yalıtımının verimli olarak sağlanması mümkün olabilmektedir. Bu malzemelerin su ile temasında suyu içine çekerek barındırması nedeni ile ısı yalıtımını sağlaması mümkün olmayacaktır.

camyunu-folyoluCamyünü Şilte Fiyatları

Isı yalıtım konusunda yapılarda çok fazla ilgi gösterilen bu malzemeler farklı çeşitlerde olduğu için fiyatlarının da farklı olması kaçınılmazdır. Kalınlıkları ve yoğunlukları nedeni ile fiyatları da bu özelliklere göre farklı şekilde olmaktadır. Ayrıca camyünü şilte boyutları da fiyatlarını değiştirebilmektedir. Uygulanacak alana göre ve kalınlıklarına göre farklı boyutlarda malzemelerin tercih edilmesi mümkündür. Yapılacak olan uygulamadan beklenilen performansa göre farklı yoğunluk ve kalınlıklar tercih edilmektedir. Bu malzemelerin su ile temasının önlenmesi konusunda özel olarak ayrıca yalıtım malzemeleri de kullanılabilmektedir. Bu şekilde ısı yalıtım başarısının sağlanması mümkün olabilmektedir. Çatılarda daha fazla tercih edilen bu malzemeler farklı alanlardaki ısı yalıtımları konusunda da kullanılabilmektedir.