Camyünü Nedir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
camyunu-isiyalitim

Cam Yünü Hangi Maddelerden Meydana Gelmektedir?

camyünü nedir günümüzde en sık kullanılan yalıtım materyallerinden bir tanesi olduğu için özellikle yeni inşaat sektörüne atılan firmalar ya da bireyler tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesi camyünü nedir sorusudur. Camyünü nedir sorusunun cevabı ise dış görünüşü kadar basit bir durum değildir. İsminden dolayı ilk olarak akla cam ya da türevlerinden oluştuğu gelebilse de bu tahmin tamamen yanlıştır. Oldukça ufak bir benzerlik dışında başka hiçbir benzerlikten söz etmek mümkün değildir. Cam yününün hammaddesi silis kumudur. Silis kumu 1200 ila 1250 derecelik sıcaklıklar arasında işlem görerek eritilir. Eritildikten sonra eritilen madde elyaf haline getirilir ve tüm bu işlemler sonrasında meydana gelen maddeye cam yünü ismi verilmektedir. Silis yer kabuğunda oldukça fazla bulunması sebebi ile cam yünü oluşturmak oldukça kolay bir işlemdir.izocam camyünü fiyatları

Camyünü NedirCam Yünü Hangi Şekillerde Karşımıza Çıkabilir

Cam yünü nedir sorusu kadar sık olmasa da, oldukça sık sorulan sorulardan bir tanesi de şüphesiz cam yününün farklı kullanım alanlarına sahip olması neticesinde, camyününe kullanım alanlarına göre verilen şekillerin ne olduğudur. Cam yünü levha, boru, şilte gibi başlıca şekillerde üretilebilmektedir. Şekillerin farklı olduğu gibi yalıtımda kullanılmak üzere istenilen yalıtım oranı neticesinde cam yünü farklı yoğunluklarda da üretilmektedir. Cam yününün farklı şekillerde üretilmesinin sebebi de farklı yüzeylere cam yünü kullanılarak yalıtım yapılması işleminin kolaylaştırılmasıdır.

Camyünü İzocam

40.00  / kdv dahil / paket

Camyünü İzocam Folyolu

60.00  / kdv dahil / paket

Cam Yünü Yalıtım Maddesinin Binaya Ve Sakinlerine Sunduğu Avantajlar

Cam yününün ilk özelliği şüphesiz sahip olduğu ısı yalıtım özelliğidir. Cam yünü özellikle yanmaz bir yapıya sahip olduğu için oldukça iyi bir ısı yalıtım materyalidir. Bu saye de birçok inşaatta aktif olarak ısı yalıtımı için cam yünü tercih edilmektedir. Böylelikle hava şartlarının oldukça soğuk olduğu kış aylarında bina sakinleri evleri içerisinde rahat bir şekilde konaklayabilirler. Cam yünü ısı yalıtımı sayesinde binanın dışı ve içi arasındaki ısı alışverişi yalnızca minimum oranlarda gerçekleşmektedir. Cam yününün bir diğer önemli avantajı da şüphesiz sağlamış olduğu ses yalıtımıdır. Özellikle büyük şehirlerde bu alanda kullanılması oldukça büyük bir öneme sahiptir. Büyük şehirlerde yaşayan insan sayısı ve bunun beraberinde getirdiği otomobil sayısı sebebi ile oldukça büyük miktarlarda bir gürültü kirliliği mevcuttur. Ancak cam yünü sağlamış olduğu yalıtım imkanları ile bu sorunun da üstesinden gelmektedir.

Cam Yünü Nedir Hangi Yüzeylerde Kullanılır

Camyünü nedir binanın dış cephesi ile içerisi arasında ısı yalıtımını sağlayacağı için binanın dış cephesine uygulanabilmektedir. Kimi zaman ise binanın çatısına uygulanmaktadır. Bu gibi durumlarda binaya su girmesi de önlenmiş olmaktadır. Ahşap ile de oldukça iyi bir yalıtım sağladığı için ahşap sonradan oturtma çatılar üzerinde izolasyonu sağlamak adına da cam yünü kullanılmaktadır.