Cam yünü yalıtımı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
camyunu-izocam-tip400

Cam Yünü Yalıtım Malzemesi

Hemen her gün yapı sektörüne hizmet vermek üzere yeni yapı malzemelerinin üretimi yapılmaktadır. Bu bağlamda oldukça hızlı bir gelişim gösteren yapı sektörü, pek çok farklı özelliğe sahip yapı malzemelerinin kullanıldığı bir alanı ifade etmektedir. Bu noktada yalıtım konusunda oldukça işlevsel bir özelliğe sahip olan cam yünü yalıtımı malzemesi dikkatleri üzerine çekmektedir. Silis özelliğe sahip kumun çok yüksek derecede eritilmesiyle elyaf haline getirilmesi sonucunda elde edilen yapı malzemesine cam yünü denmektedir. Cam yünü yapı malzemesi esasında çakıl taşı ve kum gibi maddelerin bileşenlerini de içeren bir yapı malzemesidir. Yer kabuğunun yaklaşık yüzde 26’lık kısmını kaplayan silis kumu kullanılarak elde edilen bu malzeme, özellikle yalıtım sektöründe çokça tercih edilmektedir. izocam camyünü fiyatları

Cam yünü yalıtımıCam Yünü Yalıtım Malzemesinin Özellikleri

Cam yünü malzemesi oldukça yüksek bir ısı iletim katsayısı özelliğine sahip olması bakımından ısı yalıtımı konusunda oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra cam yünü yapı malzemesinin eksi 50 derece soğukluğa ve artı 250 dereceye varan sıcaklık değerline dayanımı da yapı sektöründe etkili bir şekilde kullanılmasının nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca cam yünü ürünleri üretim aşamasında bağlayıcı unsurlar kullanılmadığı takdirde sıcak dayanım derecesi olarak 500 dereceye kadar olan sıcaklıklara da dayanımlılık göstermektedir. Cam yünü yapı malzemesinin farklı mikro organizmalar tarafından ya da böcekler tarafından yok edilemiyor olması malzemesinin uzun ömürlü olarak kullanılmasına müsaade etmektedir. Bu noktada cam yünü yalıtımı yapı malzemesi, yalıtım hususunda oldukça etkin bir hizmet verebilen bir malzeme olarak dikkatleri üzerin çekmektedir.

Camyünü İzocam

40.00  / kdv dahil / paket

Camyünü İzocam Folyolu

60.00  / kdv dahil / paket

XPS Sert Strafor (İzocam)

83.00 92.00  / kdv dahil

camyunufolyulu-isiyalitim-ruloCam Yünü Yapı Malzemesinin Uygulama Alanları

Cam yünü yalıtımı malzemesi ile çalışırken iş güvenliğine oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Cam yünü liflerinin deriyi mekanik bir özellikten dolayı kazıması ya da cam elyaf malzemelerin işlenmesi sırasında etkili olması sonucunda ciltte bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı cam yünü yap malzemesiyle çalışırken iş güvenliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Cam yünü yapı malzemesi üzerinde gezilmeyen çatıların ara kısımlarında ya da su ile temasın olmadığı yüzeylerde etkili bir yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra cam yünü yalıtımı malzemesi yalıtım ile ilgili olarak etkili bir hizmet verdiği için pek çok farklı yalıtım alanında da tercih edilmektedir.

Cam Yünü Yalıtımı Malzemesinin Fiyatları

Cam yünü yalıtımı malzemesi yapı sektörünün etkili bir şekilde hizmetinde olan bir malzeme olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu bağlamda cam yünü yalıtımı özelliğine sahip yapı malzemesini üreten firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Üretim tesisisin sayısının çok olması farklı kalitede ve farklı fiyat aralığında cam yünü yalıtımı malzemesinin satın alınmasını da sağlamaktadır. Bunun yanı sıra üretim teknolojisindeki değişimler ve gelişimler, cam yünü yalıtımı yapı malzemesinin fiyat aralıklarının değişmesine de sebep olmaktadır.