Betopan Kaplama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tas-desen2

Betopan Kaplama , Ağaç ve çimentonun belli kimyasallarla birleştirilmesiyle ortaya çıkan levhaya betopan denir. Betopan kaplama ise bu levhalarla yapılan kaplamadır. Ağaç ve çimentoyu birleştirmek için kullanılan kimysallar sağlığa zararlı değildir. Bu kimyasallar levhanın her iki tarafına da uygulanır ve desensiz, sade bir yüzey oluşturulur. Hazırlanan levhalar bir gün boyunca suda bekletilir. Suda bekleyen betopan levhalar kabarıyor mu kabarmıyor mu diye kontrol edilir. Kontrol sonrası duruma göre satışa sunulur. betopan fiyatları hem ağacın hem de çimentonun özelliklerini yansıtmaktadır.

Ahşap Desenli Betopan

55.00  / kdv dahil / plaka

Betopan Levha – 8 mm

40.00  / kdv dahil / plaka

Taş Desenli Betopan

55.00  / kdv dahil /adet

Betopan Kaplama Ve Özellikleri

Betopan kaplama hem ağacın esnekliğine hem de çimentonun sertliğine sahip bir levhadır. Betopan kaplamalar yapı sektöründe özellikle yalıtımda kullanılır. Bu kadar çok kullanılmasında betopanın özelliklerinin oldukça fazla payı vardır. Betopan neme karşı oldukça dayanıklıdır ve küflenmemektedir. Çimentonun etkisiyle sıkı ve sert bir yapısı vardır ve içine böcek giremez, küf olmaz. Isı yalıtımında kullanılmaktadır ve oldukça iyi bir ısı yalıtımı sağlamaktadı. Yangına karşı dayanıklıdır. Betopanın içindeki ağacın esnekliği sayesinde betopan ortamın nemine göre hareket etmektedir. Bu hareketi önlemek için betopan uygulandığı ortama iyice monte edilmelidir. Eğer iyice sabitlenmezse betobanda çukurluklar ve yükseklikler oluşmayacaktır.

Betopan Kaplama  Betopan Kaplama Nasıl Uygulanır? 

Betopan bulunduğu ortamlarda ısı ve neme karşı yalıtım sağlamaktadır. Bu sebeple yapıların büyük bir kısmına uygulanmaktadır. Bu uygulama sırasında ve sonrasındaki kullanımlarda verimli sonuçlar alınabilmesi için betopan kaplama malzemesinin birinci sınıf olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kaplamanın uygulanması sırasında kullanılan vidaların kaliteli olması ve paslanmaması gerekmektedir. Betopanın uygulanmasında kesim aşaması birinci aşamadır. Burada ölçüler alınıp betopanın kesimi yapılır. Daha sonraki aşama ise vidalama aşamasıdır ve kaplama uygulanacak ortama sağlam bir şekilde monte edilmelidir. Monte aşamasında sonraki aşama ise boyama aşamasıdır. Betopan kaplama istenilen renkte boyanır.

betopan fiyat listesi agac
betopan fiyat listesi agac

 Betopan Kaplama Fiyatları

Binaların yalıtımı yapılırken hem güvenli ve garantili hem de en uygun fiyatta olanlar aranır. Betopan kaplama fiyatları inşaat sektöründe en çok kullanılan yalıtım malzemesi olarak bilinir. Birçok yalıtım malzemesine göre fiyatının uygun olması da kullanımın çokluğunda etkilidir.