Betopan Ebatları ve Özellikleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
betopan223

Betopan Levha – 10 mm

50.00  / kdv dahil / plaka

Betopan Levha – 12 mm

60.00  / kdv dahil / plaka

Betopan Levha – 14 mm

70.00  / kdv dahil / plaka

Günümüzde inşaat sektöründe çok farklı malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle teknolojik gelişme ile birlikte çok yeni ürünler kullanılmaya başlanmıştır. Bu yeni ürünlerden bir tanesi olarak betopan dikkat çekmektedir. Betopan, içeriğinde farklı malzemeler kullanılmakta olan özel bir kaplama ve inşaat malzemesidir. Betopan üretiminde ahşap, çimento ve kimyasal katkı malzemeleri kullanılmaktadır. Bu üretim özelliği ile içeriğindeki tüm malzemelerin özelliklerini yansıtmaktadır. Yani ahşabın esnekliği ve ısı yalıtımı ile betonun sağlamlığı ve dayanıklılığı betopanda bulunmaktadır. Farklı kullanım amaçları için betopan ebatları farklılık gösterebilmektedir.

Betopan Ebatları İle Kullanım Alanları

Betopan üretim özellikleri ile birlikte çok yönlü bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Betopanın en temel üretim amacı kaplama malzemesi olarak kullanmaktadır. İnşaat alanlarında hem iç hem de dış kesimlerde betopanlar rahatlıkla kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan beton sayesinde dış etmenlerden ve yağmurdan etkilenmemektedir. Ayrıca iç kesimlerde ise ahşap ve betonun birleşimi sayesinde betopan estetik bir sonuç vermektedir. Betopan ebatları değiştirilebilir olması  ve üzerinin boyanabilir olması ile betopan iç alanlarda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Betopanın kullanım alanlarından birisi olarak duvar yerine geçecek alanların oluşturulması gelmektedir. Bina içlerinde oda ve bölüm oluşturmak gibi amaçlar ile betopan malzemeler tercih edilmektedir.

Betopan Ebatları ve Çeşitleri

Betopan ebatları kullanım amaçlarına göre değiştirilebildiği gibi betopanlar kesilerek istenilen ebatların oluşması sağlanabilmektedir. Betopan malzemeleri kullanım türlerine göre çeşitlendirilmektedir. Temel olarak gri renkte bulunan betopan özellikle kaplama amacı ile kullanılmak üzere yeşil, mavi ve kırmızı gibi renklerde de üretilmektedir. Bunun yanı sıra estetik olarak güzel görüntüler oluşturmak için özel desenli betopan ürünleri de bulunmaktadır. Betopan çeşitleri arasında dış görüntüsü tamamen ahşap şeklinde olan özel ürünlere de yer verilmektedir.