Betopan duvar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
Taş Desenli Betopan

Betopan Duvar ve Uygulaması Nedir

Dış cepheler için birtakım maddeler kullanılarak betopan duvar uygulanır. Ağaç ve çimento ile birleştirip zararsız maddeler ile uygulanan inşaat levhasıdır. Farklı bölümlerde ve istenilen çözümleri verebildiği için özellikle dış cephe kaplamasında uygun ve ekonomik bir ürün olup oldukça kullanışlıdır. Suya oldukça dayanıklı olan bu levhalar yaklaşık üç gün dayanabilirler. Uygulamalarda bu levhalar silikonlu, dayanıklı bir boya ile boyanmalıdır. Boyanın etkisi doğrusal hareketi azaltacak fakat yok olmayacaktır. Levhalar doğrusal harekete olanak sağlayacak şekilde tutturulmalıdır. Böylece yüzeyde çukurlaşma ve istenmeyen hareketler de önlenmiş olur.betopan fiyatları

Betopan duvarBetopan Duvar Özellikleri

Betopan Duvar ağaç ve çimentonun iyi özelliklerini almış olduğunu biliyoruz. Ağaç ve çimentonun en iyi özellikleri ise şu şekildedir. Çimentolar neme karşı dayanıklı olup suda şişirme yapmaz, küflenme olmaz, yangına dirençli ve böceklere karşı dayanıklıdır. Ağaçlar ısı yalıtımı sağlar, makine ile işleniri elastik yapısı vardır. Hafiftir ve darbelere karşı dayanıklıdır. Ağaç yani ahşap malzeme ortamın nemine göre hareket eder. Prizini almış çimento ve betonda ortamda nem değiştikçe hareket eder. Bu levhanın yapısı ahşaba göre daha homojen ve yaratacağı gerilim daha düşük olur. Hareketinin ne kadar olabileceği kestirilip, boya yöntemi ve tutturma yöntemi kullanılarak bu sorunlar önlenebilir.

Ahşap Desenli Betopan

55.00  / kdv dahil / plaka

Betopan Levha – 8 mm

40.00  / kdv dahil / plaka

Taş Desenli Betopan

55.00  / kdv dahil /adet

Betopan ve Duvar Avantajları

 • Betopan Duvar hızlı ve kolay bir şekilde montaj edilir.
 • Alev almaz
 • Nemden etkilenmez
 • Böceklere karşı dayanıklıdır, böceklenme olmaz
 • Suda şişmez
 • Küflenmez
 • Sağlığa zararlı madde kullanılmaz
 • Ses ve ısı yalıtımı sağlar

Çeşitli kalınlık ve boyutları olan bu özellikler için montaj elemanlarını dikkatli seçmeliyiz. Uzun vadede bir yapı istendiği için kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Malzemelerin paslanmaz ve dayanıklı olmasını, sağlam olmasını istiyorsak kullanılacak her ürünü detaylı şekilde inceleyip sağlam ürünler kullanmaya özen göstermeliyiz.

Betopan Duvar Uygulama Aşamaları

Betopan Duvar aşamaları üç şekildedir;

 • Kesim aşaması, kullanılacak alanlara göre işinde usta işçiler tarafından özenle kesilir.
 • Vidalama aşaması, kesilen parçalar dikkatli şekilde monte edilecek yerlere vidalanır. Vidalanmadan önce belirlenen yerler işaretlenir.
 • Boyama aşaması, vidalanan parçalar kişilerin tercihle ve isteklerine göre boyanır.

Bu levhaların dayanıklılığı test edilmek için yaklaşık 72 saat suda bırakılmış, 24 saat arayla kurutulduktan sonra yapay olarak geçirildiği iklim koşullarından yüksek başarı ile geçmiştir. Malzemelerde eğilme, kırılma, azalma ve şişme yoktur. Bu sebeple bu levhalar normal iklim şartlarının yarattığı etkiye dayanıklılık göstermiştir. Uzun ve kaliteli ömürleri olan bu yapılar için seçilecek firmaların kalitesi son derece önemlidir. Düşük fiyat olduğu için anlaşılan firmalar bu işi hakkıyla yapamadıkları takdirde ileride daha büyük sorunlar çıkabileceği için masraflar da büyük olacaktır. Bu nedenle seçeceğimiz malzeme ve firmalar tek tek incelenerek seçilmelidir.