Betopan çeşitleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
desenlibetopan-ahsap

Dış Cephe Uygulamalarında Betopan Neden Tercih Ediliyor?

Dış cephe kaplamaları ve yalıtım amaçlı projelerde en sık tercih edilen malzemelerin başında betopan gelmektedir. Özellikle neme gösterdiği direnç ve dayanıklılık ile dikkat çekmekte olan bu malzeme cephe uygulamalarında en çok ilgi gösterilen malzemelerin başında geliyor. Temel olarak ağaç ve çimento katkısının bulunduğu buna ek olarak da kimyasal maddelerde desteklenmiş olan betopan malzemesi sağlığa zararsız bir son yapıda kullanılabilmektedir. Bu içeriklerden oluşmasının dışında pek çok betopan çeşitleri de bulunmaktadır. Uzunluk, büyüklük, kalınlık gibi fiziki özelliklerinin dışında içeriğinde kullanılan katkıların oranına bağlı olarak da farklı betopan ürünleri ile karşılaşmak söz konusu olabiliyor.betopan fiyat listesi

betopan çeşitleri

Ahşap Desenli Betopan

55.00  / kdv dahil / plaka

Betopan Levha – 8 mm

40.00  / kdv dahil / plaka

Taş Desenli Betopan

55.00  / kdv dahil /adet

Betopan Bir Binayı Nasıl Korur?

Betopan malzemesinin kaplama sistemlerinde ne kadar etkili sonuçlar verdiğini daha iyi bir şekilde görmek adına mutlaka içeriğinde bulunan her bir malzemenin hangi özelliklerinden dolayı kullanılmış olduğunun da bilinmesi gerekmektedir. Bu noktada öncelikle betopan içindeki ana katkı maddelerinden sayılan çimentolar neme karşı dirençli olmaları ile betopanın daha etkili olmasını sağlamaktadır. Bu sayede suda şişme gibi sorunların önüne geçen malzeme duvarların korunmasını sağlarken aynı zamanda yangın tehlikelerine karşı alevlere dayanıklı bir yapı elde edilmesinin de önünü açmaktadır. Çimentonun en büyük avantajlarından biri de böcek ve haşere yapılanmalarına karşı engelleyici bir etken olmasıdır. Yani farklı betopan çeşitleri kullanılıyor olsa da kişilerin çimento katkısından dolayı bu tür olumlu etkileri alması mümkün olabilecektir.

Ağaç Katkısı Betopana Ne Özellikler Kazandırır?

Betopan içerisinde ağaç katkılarının kullanılması betopanı pek çok açıdan geliştiren bir durum olmaktadır. Öncelikle ısı yalıtımının sağlanmasında en önemli katkılardan birinin ağaç katkılarında olduğunu unutmamak gerekmektedir. Buna ek olarak malzemenin uzun süreli dayanıklılıkların dışında darbelere ve sarsıntılara karşı dayanıklı olması da ağaçlarla kazanılmış olan bir özellik olmaktadır. Betopan malzemesinin işlenmesi ve kesilmesi süreçlerini çok daha kolay bir hale getiren ağaç katkıları sayesinde farklı betopan çeşitleri üretiminin yapılması söz konusu olabiliyor. Ağaç katkısı aynı zamanda betopanın esnek bir yapı kazanmasına yardımcı olmakta ve ağırlığının daha da azalmasına yardımcı olmaktadır.

Betopan Nasıl Uygulanır?

Betopan malzemesinin kullanımı ile bir kaplama yaptırılmak istendiğinde öncelikle bu konuda deneyimli firmalarla çalışmak gerektiğinin bilincinde olmak gerekmektedir. Çünkü kesim aşamalarından son boyamasına kadar tamamen ustalık gerektiren bu süreçlerin bir denetim altında yapılması gerekmektedir. Öncelikle kullanıcıların betopan çeşitleri arasından kendi ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerle, ölçülerde ve yapılarda bir malzeme seçmiş olması gerekiyor. Bunun ardından kesim işlemleri yine ihtiyaca bağlı olacak şekilde yapılmakta ve bu ayrı parçaların birbiri ile birlikte kullanılması için de mutlaka vidalamasının yapılması gerekmektedir. Son aşamada kişilerin kendi isteklerine bağlı olarak boyanan bu malzemeler aynı zamanda kişilerin binaların dış görünümlerinin nasıl olması gerektiği yönündeki taleplerinin karşılanmasını da sağlıyor.