Betopan Fiyatları Neden Değişir ?

BETOPAN Cephe Kaplamaları

Dış yapı malzeme grubu içerisinde belki de geniş kitlelerce ortak düşecek biçimde en bilinen ad ola betopan fiyatları cephe kaplamaları, 1984 yılından bu güne mevcut seçeneklerini artırarak üretilmeye devam eder. BETOPAN için de beton ile ahşabın muhteşem birlikteliğinden bahsedip her ikisinin bir araya getirdiği özellikleri rahatlıkla sıralayabiliriz:

  • Hafiflik, esneklik, işlenebilir hal.
  • Suya, yangına, çürümeye dayanıklılık.
  • Çeşitli kuvvetlere mukavemet gösterme, şeklini koruma, uzun yıllar aynı formda kullanılma.
boyaliahsap - BETOPAN Cephe Kaplamaları
Boyali Ahsap Desenli

BETOPAN Cephe Kaplamaları ve Kullanım

İmal edilme sürecinde insan sağlığına muhalefet oluşturacak herhangi bir malzeme grubuyla birleşmeyen betopan cephe kaplamaları, birtakım kimyasalları muhteviyatında barındırır; fakat bu kimyasallar ürün gurubundaki ana malzemeleri bir arada tutma işini görür. BETOPAN, izolasyon görevine ek şekilde görsel zenginlik de sağladığı için hemen hemen her binanın dış cephesinde rahatlıkla kullanılır; zira kendisinin uygulanışı da çok zorluk içermez. Tabi çalışmayı yapan kişilerin yetkinliği, bu işteki mahir olma durumu gibi ayrı faktörleri göz ardı etmek hata olur.

ahsap desen - BETOPAN Cephe Kaplamaları
Ahsap Desenli Betopan

BETOPAN Cephe Kaplamaları ve Özellikleri

Hem ahşap hem de beton karşımı olan betopan cephe kaplamaları, her iki ana malzeme grubunun kendisine has özelliklerini alarak işlevsel konuma gelir. Ahşap gibi esnek, beton gibi de sağlam olan BETOPAN; bunun yanında daha birçok özelliği bünyesine toplar ve kullanıldığı alanda rahatıkla sergiler.

  • Neme, suya, küflenmeye, yangına, çarpmaya, kuvvete karşı direnç
  • Isı, ses, su yalıtımı
  • Hafif, kullanışlı, kolay monte edilen malzeme bütünü
cesitliboyalıdesenlilevha - BETOPAN Cephe Kaplamaları
3 farklı tipte desenli

BETOPAN Malzeme Seçimi

Uygun betopan cephe kaplamaları adına malzeme seçimi yapmak için seçilecek ürünün ebatlarını gözden geçirmek, işlemin uygulanacağı alana özgü ebat belirlemek ya da standart ölçülerden yararlanmak gerekir. Uzunluk, kalınlık, ağırlık alalarında uluslararası standartlarda olan BETOPAN; duruma göre arzu edildiği gibi farklı ebatlar dahilinde tasarlanabilir. Bu tasarı neticesinde mevcut ürün için herhangi bir değer kaybı dile getirmek yanlış olur; çünkü her ebattaki ürünün öz kütlesi sabit kalmakla beraber form özellikleri değişmeden stabil tutulur. Netice itibariyle aynı düründen benzer kaliteye ulaşma konusu, rahatlıkla gerçekleştirilir ve ürün her alanda kullanılır.